Одна із найстаріших церков Львова святкує храмовий празник

КультураМарічка Крижанівська, 7 липня 2016, 12:41 1348 0

7 липня християни східного обряду святкують Різдво Івана Хрестителя. У Львові в цей день храмовий празник святкують чотири церкви, у тому числі і одна з найстаріших у місті ― храм святого Івана Хрестителя на пл. Старий Ринок.

Від IV ст. християни у цей день відзначають різдво Івана Хрестителя. Цей пророк жив у пустелі і проповідував хрещення покаянням для юдеїв, хрестив у водах Йордану Ісуса Христа, потім його обезголовив цар Ірод Антипа на намовлення жінки Іродіади.

На наших землях язичники цього дня вшановували Купала ― божество літнього сонцестояння. З приходом християнства отці спробували відучити народ від попереднього багатобожжя, тому саме 7 липня запровадили свято Івана Хрестителя. Мусульмани також вшановують цього пророка під іменем Ях'я.

У Львові храмовий празник святкує чотири церкви. Серед них ― один із найдавніших у Львові, який у XIII ст. заклав князь Лев Данилович для своєї дружини Констанції, дочки угорського короля Бели IV. Констанція була римо-католичкою, тому забажала у Львові мати храм своєї конфесії. Для цього приїхала разом із домініканцями, які й осіли у костелі Івана Хрестителя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук