Одну з найдавніших кам’яниць Львова перетворять на готель
Економіка

Одну з найдавніших кам’яниць Львова перетворять на готель

Олександр Бережанський скупив ряд будинків на вул. Шевській

Ірина Скіць, 8 квітня 2016 8121 3
фото ZAXID.NET

Львівський бізнесмен Олександр Бережанський, якому належить мережа продуктових крамниць «Близенько», має намір перетворити на готель одну з найдавніших кам’яниць у центрі Львова. Мова йде про відновлення і перепланування житлового будинку на вул. Шевській, 4. Після реконструкції у цій кам’яниці відкриється готель на 25 номерів з рестораном у партері.

Як розповіла ZAXID.NET розробниця проекту реконструкції Наталя Зінчук, затвердженого проекту ще нема, але власник хоче лише реставрувати архітектурну пам’ятку, відому в історії Львова як «кам’яниця Боїмів».

«Цінність цієї кам'яниці – в її історії, тому ніхто не буде будуватись в дворику або надбудовувати зверху поверхи. Усі зацікавлені, аби будинок зберіг свій історичний вигляд, це приваблюватиме туристів», – пояснила Наталя Зінчук. 

У чорній кам'яниці планують облаштувати готель

За словами начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілії Онищенко, власники готелю повинні будуть зберегти несучі стіни, перекриття будинку і його фасад. Всередині будинок може бути перепланований.

«Історично там був готель, який називався «Ванда». Це повернення первісної функції –добре, що власники так вирішили», - сказала Лілія Онищенко.

Вперше будинок на вул. Шевській, 4 згадується у львівських податкових реєстрах у 1535 році. У 1766 році міська влада продала будинок з аукціону за ціною будматеріалів через його аварійний стан. На місці проданого будинку збудували новий, залишивши від нього лише пивницю-підвал.

Фасад кам'яниці, у якій облаштують готель

Ще раз будинок перепланували у 1893 році, після чого до кінця 1930-х там був готель та ресторан «Ванда». За радянських часів із кам'яниці знову зробили житловий будинок із магазином на першому поверсі. Цей будинок є пам'яткою архітектури XVIII століття, оскільки свій сучасний вигляд він зберіг з того часу. Ділянка довкола будинку входить до охоронної зони ЮНЕСКО та державного історично-архітектурного заповідника.

У вересні 2013 року фірма «А.В.М.- Інвест» отримала у власність весь будинок на вул. Шевській, 4. У партері будинку розташована сувенірна крамниця, інші поверхи – житлові.

Будинки на вул. Шевській

Зараз компанія «А.В.М.- Інвест» виготовляє документи, аби отримати земельну ділянку під будинком в оренду на 10 років. Площа ділянки, яку хочуть орендувати, складає 359 м2. Загальна ж площа будинку зараз – 993,1 м2, з неї житлова – 317,6 м2

ПП «А.В.М.- Інвест» належить львівському бізнесмену Олександру Бережанському та компанії з управління активами «Карпати-Інвест». Окрім «А.В.М.- Інвест» на на вул. Шевській, 4 також зареєстровані ще дві компанії Бережанського: «Успішний готель», яка, за даними ЄДР, власне і займається готельно-ресторанною справою та ТзОВ «На Краківській», яка здає в оренду нерухомість. Кінцевим власником «Успішного готелю» є кіпрська компанія «Артбілт готел менеджмент інтернейшнл лімітед».

Олександр Бережанський також є співвласником та співзасновником кількох львівських компаній, серед яких найбільш відома мережа продуктових крамниць «Близенько». Йому також належить сусідній з майбутнім готелем будинок, де зараз працює книжковий супермаркет. Окрім того, Бережанський є співвласником будинків №10 і №8 на вул. Шевській і співзасновником розташованої там популярної «Ресторації Бачевських».

 
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук