Омелян заявив про повне відновлення контролю України над портом у В'єтнамі

ЕкономікаАндрій Стець, 21 грудня 201752123

Україна відновила державний контроль над портом «Лотос» у в’єтнамському Хошиміні (Сайгоні). Про це повідомив у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян.

37,93% порту належить держпідприємству «Чорноморське морське пароплавство». Сума дивідендів на рахунках у В‘єтнамі до сплати в Україну становить 250 тис. доларів.

«Ця історія виглядала безнадійною ще у 2015 році, коли будь-які спроби повернути державний актив зустрічали погрози і ігнорування українських ділків, які його захопили і сподівалися, що забудуть або вдасться домовитися. Наразі буде виплачено 250 тис. доларів дивідендів, після проведеного аудиту ця сума виросте в рази», - написав Данилюк.

В свою чергу, заступник міністра інфраструктури України Віктор Довгань у блозі для «Центру транспортних стратегій» уточнив, що на балансі порту перебуває 60 вантажних автомобілів, 5 кранів, 6 складів площею 6500 кв. м та 300 метрів причальної стінки. На території порту американська компанія побудувала термінал-рефрижератор за $20 млн і наразі продає його. Поруч із «Лотосом» є 2 га території, де можна будувати новий порт.

Основу структури вантажопотоку складають будівельні матеріали, мінеральні добрива, автомобілі з Китаю, Японії та Південної Кореї.

«Ситуація була досить складна - ЧМП Бласко розкрадали роками - і з найбільшої в світі суднохідної компанії Україна отримала банкрута. Але команда Мінінфраструктури переломила ситуацію - до кінця місяця має надійти 250 тис. доларів США дивідендів. Ми розпочинаємо аудит і, я думаю, прибутки зростуть», – написав Довгань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук