«Онур» запідозрили у виведенні понад ₴100 млн бюджетних коштів через фіктивні фірми

«Онур» ремонтує дороги у Львівській та Київській областях

ЕкономікаІ.Р., 13 березня 201718701
Компанія «Онур» перерахувала 101,5 млн грн трьом фіктивним одеським фірмам

Один з провідних підрядників з ремонту доріг у Львові та області, компанія «Онур» перевела фіктивним одеським фірмам 101,5 млн грн бюджетних коштів. Порушення виявила громадська організація «Громекс», повідомили «Наші гроші. Львів».

Загалом у 2015 році компанія «Онур» отримала замовлень на суму 859 млн грн. Зокрема, фірма уклала з ЛКП «Львівавтодор» договори на суму 38 млн грн, з департаментом житлового господарства та інфраструктури ЛМР – на 173,7 млн грн, Службою автодоріг Львівщини – 571 млн грн.

ГО «Громекс» вдалось встановити, що компанія перерахувала на три зареєстровані в Одесі фіктивні фірми більше 101,5 млн грн бюджетних коштів, отриманих на ремонт та будівництво доріг у Львівській та Київській областях.

Так, ПП «Інгус Ойл» отримала від «Онуру» 71,16 млн грн. У вересні 2016 року фірму зареєстрували на мешканку Чорноморська Одеської області Людмилу Барбул. Попередньою власницею була Наталія Фарина, яка також числиться власницею одеського ТОВ «Трейдингова компанія «Інгус». Саме ПП «Інгус Ойл» у 2016 році отримало держпідрядів на понад 151 млн грн, роком раніше – 11,5 млн грн.

Ще 21,4 млн грн від «Онуру» отримало ТОВ «Тандем-Оіл». Фірма перебуває в стані припинення з 10 березня 2017 року на підставі рішення суду за позовом ТОВ «Яблуневий дар» про визнання «Тандем-Оіл» банкрутом. Фірма з часу створення у 2007 році належала Мураду Келоєву. Він же числиться керівником одеського ТОВ «Барт», що належить мешканцю Дніпропетровської області Максиму Чичову. За даними бізнес-пошукової системи Youcontrol, «Тандем-Оіл» протягом 2012-2014 років отримала замовлень від держави на майже 112 млн грн.

Крім того, компанія «Онур» перерахувала 8,95 млн грн ТОВ «Систем інвест трейдінг». Діяльність цієї фірми припинена у листопаді 2016 року. Ліквідатором виступив власник фірми – одесит Денис Стеценко. Фірма почала вигравати тендери на початку листопада 2014 року, отримавши спочатку замовлення на паливо за 12 млн грн від Одеського порту, а потім ще один аналогічний контракт на 20 млн грн від Южненського порту. Протягом 2014-2015 років фірма освоїла на державних закупівлях понад 323 млн грн.

За інформацією ГО «Громекс», зазначені підприємства фігурують у кримінальних провадженнях, пов’язаними з легалізацією доходів, присвоєнням бюджетних коштів та мають ознаки фіктивності, відтак, є підстави вважати, що вони були використані у схемі зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій, в результаті якої бюджетні кошти переводили у готівку та повертали учасникам схеми.

Саме ж ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», яке часто ремонтує дороги у Львові та області, фігурує у шести кримінальних провадженнях, відкритих за фактом завищення вартості робіт, переведення коштів на фіктивні фірми та ухилення від сплати податків.

Додамо, що у березні 2016 року були виявлені факти незаконного видобутку гравію у Старосамбірському районі, який проводила компанія «Онур».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук