Оператор лотерей «М.С.Л.» через суд вимагатиме вилучити його із списку санкцій

СуспільствоОксана Руда, 28 вересня 201510110
Оператор лотерей «М.С.Л.» через суд вимагатиме вилучити його із списку санкцій
фото "М.С.Л."

Один з трьох операторів, що працюють в Україні, ТОВ «М.С.Л.» в суді вимагатиме вилучити його з переліку компаній, на які за рішенням Ради національної безпеки України і указом президента поширюються персональні санкції, пов'язані з анексією Криму й агресією на Донбасі. Про це повідомив журналістам генеральний директор компанії Андрій Урядов, передає Інтерфакс.

«Наша компанія не переказувала гроші за кордон, не контролюється представниками російського капіталу, і вже тим паче не є загрозою для національної безпеки. Навпаки, ми довгий час були лідерами серед усіх платників податків України із сплати військовий збір», – сказав він.

Гендиректор «М.С.Л.» впевнений, що компанії найближчим часом вдасться в суді довести «абсурдність рішення РНБО про застосування санкцій».

Урядов наголосив, що в правоохоронних органів уже є повна інформація як про власників «М.С.Л.», так і про рух фінансових коштів компанії, і ця інформація може бути використана РНБО для внесення змін до списку санкцій.

За словами гендиректора, «М.С.Л.» уже почала оцінювати збитки, завдані, на його думку, необґрунтованим рішенням про її включення до списку санкцій.

Як повідомлялося, персональні економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі торкнулися двох з трьох операторів лотерейного ринку України – ТОВ «М.С.Л» і ПрАТ «Патріот» (обоє – Київ). Ці компанії входять до переліку юридичних осіб, затверджений указом президента України Петра Порошенка про санкції від 16 вересня. Згідно з указом, до цих компаній застосовується п'ять видів санкцій, зокрема, заборона виведення капіталів за межі України і блокування активів – тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися належним майном.

Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л» є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром зазначено кіпріота Маркоса Шіапаніса. Акціонером ПрАТ «Патріот» є кіпрська Cehriba Investments Limited, а бенефіціаром у держреєстрі вказана громадянка Греції Еллада Позіду, що проживає на Кіпрі.

Водночас у серпні 2014 року тодішній міністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що чинний з жовтня 2012 року закон «Про державні лотереї в Україні» фактично встановив на цьому ринку монополію для трьох приватних операторів: «М.С.Л», яким через Evolot Limited володіють міноритарні акціонери російської «Альфа-Груп»; «Патріот», власником якого через Cexriba Investments Limited є громадянин Росії; ПП «Українська національна лотерей» (УНЛ), що перебуває у власності компанії «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед» (Британські Віргінські о-ви).

17 вересня «М.С.Л.» заявила, що також вважає рішення РНБО про внесення компанії до списку санкцій помилкою, яка може бути пов'язана із спробою однієї з фінансово-політичних груп «розчистити» ринок, і чекає, що незабаром вона буде усунена.

Також компанія «М.С.Л.» заявила, що її власниками є громадяни України і громадянин ЄС Маркос Шіапаніс, а росіяни ніяк не впливають на ухвалення її рішень.

До слова, оператор «Патріот», у 2014 році збільшив «чистий дохід» до 8,303 млрд грн, проте їх «чистий прибуток» впав до 4,8 млн грн. Минулого року чистий доход «Патріота» зріс у 3,5 раза – до 5,934 млрд грн, чистий прибуток – на 38%, до 136 млн грн.

Оператор «М.С.Л.» у 2013 році збільшив «чистий виторг» на 19,7% – до 2,502 млрд грн, проте їх «чистий збиток» зріс на 59,1% – до 132,6 млн грн.

«УНЛ» в 2013 році наростила «чистий дохід» в 2,1 раза – до 0,633 млрд грн, а її «чистий збиток» збільшився на 33,9% – до 10,8 млн грн. Дані цих компаній за 2014 рік наразі відсутні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук