Оркестр Львівської філармонії очолив Тарас Криса

КультураК.С., 7 червня 201612710
Оркестр Львівської філармонії очолив Тарас Криса
Тарас Криса

За підсумками конкурсу головним диригентом-художнім керівникм Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії став Тарас Криса. Конкурсна комісія  врахувала думку колективу та подані на конкурс документи. Комісію очолив диригент львівської Опери Михайло Дудчак. 

Тарас Криса народився у Києві у музичній сім’ї (його батьком є знаменитий український скрипаль Олег Криса). Він розпочав свої музичні студії як скрипаль у Московській консерваторії. Після переїзду до США Тарас Криса продовжив навчання у Індіанському та Нортвестернському університетах по класу скрипки та диригування. Його вчителями по диригуванню були Віктор Ямпольський, Йорма Панула і Давід Зінман. Як скрипаль Тарас Криса працював у Симфонічному оркестрі «Новий Світ» і Сент-Луїському симфонічному оркестрі. У 2002 р. він залишив оркестр у Сент-Луїсі, щоб повністю присвятити себе диригуванню.

Тарас Криса виступав як диригент з Національним симфонічним оркестром України, Оркестром ван хет Остен, Симфонічним оркестром «Новий Світ», Санкт-Петербурзьким симфонічним, «Солістами Москви», Словацькою Симфонієттою, Фестивальним камерним оркестром Сполето, Київським камерним і Люблінським філармонійним оркестрами та зробив три високо оцінені критикою записи для фірми «Brilliant Classics». Він також працює як диригент Державного симфонічного оркестру України, з яким виступав у декількох європейських турне.

Тарас Криса з 2006 р. є музичним директом оркестру університету в Лас-Вегасі а з 2006 по 2015 р. музичним директором симфонічного оркестру Хендерсон (США).
В останні роки у Lviv Philharmonic Orchestra Тарас Криса є головним запрошеним диригентом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук