Останки Олександра Олеся передали на збереження у депозитарій

За втручання посольства України останки Олександра Олеся і дружини були переміщені в депозитарій кладовища до моменту вирішення родичів Олександра Олеся, які проживають у Канаді, про місце остаточного захоронення останків. Про це повідомили у прес-служба МЗС України.

«За вказівкою президента України Міністерство закордонних справ України через Посольство України в Празі вживає заходів з метою збереження та подальшого перепоховання останків Олександра Олеся і його дружини, які були ексгумовані», – повідомили у прес-служба МЗС України.

За інформацією МЗС України на місці, де була могила Олександра Олеся, буде похований Володимир Михайлишин, виходець з України, який до недавнього часу доглядав за похованням Олександра Олеся і платив необхідну ренту.

«Після смерті Володимира Михайлишина його син, як законний спадкоємець, прийняв рішення про поховання батька в згаданому місці», – йдеться в повідомленні МЗС.

Водночас, як повідомила журналістка Оксана Денисова на сторінці в Facebook, у могилі видатного українського письменника Олександра Олеся вже поховали Володимира Михайлишина.

Зазначимо, що на ситуацію навколо могили українського письменника вже відреагував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Прах Олександра Олеся, так само, як і сотень інших видатних українців, має бути похованим на рідній землі за згоди його родичів. Ситуація, яка склалася з Олександром Олесем, знову підняла на поверхню питання створення українського пантеону у столиці України»,написав він на сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами прем’єр-міністра, зараз МЗС вживає усіх необхідних заходів для якнайшвидшого вирішення цього питання у Чехії.

Гройсман також запевнив, що уряд виділить всі необхідні кошти для перевезення останків Олександра Олеся до Києва. У той же час при Міністерство культури України буде створена спеціальна міжвідомча комісія, яка займатиметься питанням перепоховань видатних українців.

Як інформував ZAXID.NET, сьогодні, 3 січня, стало відомо, що останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований на Ольшанському кладовищі в Празі, Чехія, примусово ексгумовані.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук