В Чехії примусово ексгумували останки українського письменника Олександра Олеся

У могилі українського письменника поховали іншу людину

Могила Олександра Олеся

Останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який похований на Ольшанському кладовищі в Празі, Чехія, примусово ексгумовані. Про це повідомляє ZN.UA.

За інформацією видання, у могилі українського письменника збираються поховати іншу людину.

Як пише видання, за чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром в 20 тис. чеських крон на 10 років (близько 20 тис. грн. – ред.).

Ось так наразі виглядає могила письменника. Фото ZN.UA

За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

За словами українських діаспорян, перепоховання заплановано на 12:00 3 січня 2017 року, плани подальшого поховання останків Олеся і його дружини невідомі.

Міністр інформполітики Юрій Стець зазначив в коментарі ZN.UA, що відповідні державні установи вже проінформовані про проблему і намагаються розв'язати її.

Водночас, інформація про ситуацію навколо могили українського письменника спричинила чималий резонанс у соціальних мережах. Чимало відомих публічних осіб висловилися за те, щоб перепоховати Олександра Олеся в Україні. Зокрема з такою ідеєю виступив заступник голови ЦВК Андрій Магера.

«Як варіант, можна перепоховати геніального українського поета на Байковому кладовищі у Києві», - написав він на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Підтримує ідею перепоховання письменника в Україні і голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

«Олександр Олесь має бути перепохований в Україні. Найкраще місце для цього - алея почесних поховань на Лук'янівському кладовищі», – вважає В’ятрович.

В свою чергу президент України Петро Порошенко доручив вітчизняному МЗС терміново втрутиться у ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії. Про це повідомив його речник Святослав Цеголко у своєму Facebook.

«Президент доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв'язатися з його родичами в Канаді для з'ясування можливості перепоховання його в Україні», - написав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук