Останні фото радянського Львова покажуть у Центрі міської історії

КультураОльга Перехрест, 16 серпня 201612350
Останні фото радянського Львова покажуть у Центрі міської історії

У виставковому просторі Центру міської історії представлять нову мультимедійну виставку фотографій польського фотодокументаліста Тадеуша Рольке. Про це повідомила прес-служба Центру міської історії.

Експозиція «Завтра буде краще» складається з 50-ти фотографій, які були зроблені у Львові у 1990 році. Світлини супроводжують тексти істориків: Василя Расевича, Любомира Петренка, Сергія Єкельчика та Кетрін Дейвід.

Виставка отримала назву «Завтра буде краще»

Тадеуш Рольке – польський фотограв, який у 1990 році на замовлення німецького журналу «GEO» працював у Львові. Через невідомі обставини редакція так і не опублікувала цих матеріалів. 26 років опісля ці фотографії представлять на окремій виставці. Світлини ілюструють різні історії міста у рік розпаду СРСР: від мітинґів та демонстрацій до змін у публічному просторі та щоденному житті містян.

«Ця оповідь фотохудожника цікавіша за підручники історії. Тадеуш Рольке лишив нам, глядачам, можливість розгадувати значення ракурсів та контрастів, пригадувати чи вгадувати історичні події. Головне у цій вправі з відчитування образів міста та його мешканців — не піддатися спокусі пошуку ілюстрацій до вже знайомих оповідей. Події з підручника історії, звісно, присутні у авторському візуальному ряді, але вони становлять єдине ціле із замальовками щоденного життя, із тим, що випало з великого історичного наративу, частково забулося, зникло, не відклалося в архіві», - коментують організатори виставки.

Фотограф зафіксував життя Львова в останній рік перед розпадом СРСР

Виставка буде доповнена лекційно-дискусійною програмою для дорослих  та освітньою програмою для дітей.

Відкриття виставки відбудеться 23 серпня о 18:00. Вхід – вільний.

Світлини ілюструють різні історії міста: від мітинґів та демонстрацій до змін у публічному просторі та щоденному житті містян

Всі фото: Тадеуш Рольке

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук