Парламент фактично позбавив права пенсіонерів на субсидії, – Мінсоцполітики

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 23 червня 201527410

Міністр соціальної політики Павло Розенко вважає, що депутати замість спрощення процедури отримання субсидій пенсіонерами та інвалідами, взагалі позбавили їх такої можливості, прийнявши зміни в закон «Про житлово-комунальні послуги».

«Яким було моє здивування, коли в інтернеті побачив, що в п'ятницю Верховна Рада України прийняла законопроект № 2676, яким нібито «спростила» доступ до системи субсидій пенсіонерам та інвалідам. Коли сьогодні прочитав прийнятий закон, то був, м'яко кажучи, «в шоці». Замість спрощеної процедури доступу до субсидій депутати фактично позбавили субсидій пенсіонерів та інвалідів», – написав міністр на своїй сторінці у Facebook в понеділок, 22 червня, увечері.

Розенка обурило, що депутати прийняли рішення про необхідність інвалідам і пенсіонерам надавати довідки про доходи для отримання субсидії, тоді як уряд скасував таку необхідність.

«У першому абзаці написано про те, що субсидії повинні надаватися без звернення громадянина. Тобто, місцевий орган влади повинен використовувати, напевно, екстрасенсорні методи, щоб визначити бажання людини отримати субсидію. Хтось може сказати, як це буде виглядати?», – написав міністр соцполітики.

«Ну а далі взагалі шедевр: непрацюючим і працюючим пенсіонерам, працюючим і непрацюючим інвалідам, членам їхніх сімей потрібно здати довідки про доходи громадян. Уряд тільки скасував збір будь-яких довідок, заборонивши вимагати їх у людей, а нардепи вирішили знову пустити пенсіонерів та інвалідів всіма колами пекла, збираючи нікому не потрібні довідки. Не законопроект, а вершина абсурду», – додав Розенко і наголосив: «Сьогодні вихід із ситуації такий: або сама Верховна Рада скасовує свій абсурдний законопроект або президент має застосувати право вето на зазначене обмеження прав людини. Іншого варіанту я просто не бачу».

 

 

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада України на засіданні 19 червня 229 голосами підтримала за основу і в цілому законопроект № 2676 про внесення змін до закону «Про житлово-комунальні послуги» (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам).

Даним законом зобов’язано структурні підрозділи з питань соціального захисту населення за спрощеним порядком призначати та надавати житлові субсидії непрацюючим пенсіонерам та непрацюючим інвалідам без звернення громадянина, а працюючим пенсіонерам та працюючим інвалідам за зверненням громадянина з поданням довідок про доходи.

Передбачено, що для непрацюючих пенсіонерів та непрацюючих інвалідів, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку) і склад сім'ї яких складається лише з таких осіб – субсидії нараховуватимуться без звернення громадянина на підставі відомостей від Пенсійного фонду України та інших органів державної влади і органів місцевого самоврядування, отриманих в порядку обміну інформацією.

Також для непрацюючих пенсіонерів та непрацюючих інвалідів, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку) і до складу сім'ї яких входять інші особи, субсидії нараховуються за зверненням громадянина на підставі довідок про доходи зареєстрованих громадян, а для працюючих пенсіонерів та працюючих інвалідів – за зверненням громадянина на підставі довідок про доходи зареєстрованих громадян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук