Парламент може заборонити діяльність в Україні колекторських агентств

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 червня 201510260

Народний депутат від парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Сольвар підготує та внесе на розгляд до Верховної Ради законопроект про припинення діяльності колекторів на території України.

Депутат висловив впевненість у тому, що народні обранці стануть на бік незахищених верств населення та підтримають подібний законопроект.

«Я підготую відповідний законопроект, який винесуть на розгляд у Верховну Раду, і депутати разом приймуть рішення. А так, звичайно, я на боці незахищених верств населення, тому що це кричущі випадки, коли через колекторів трапляються смерті та суїциди. Крім того, всі народні депутати розуміють, у якому становищі наразі опинилися люди. Вони ухвалюють відповідні закони. Зараз всі дії депутатів спрямовані у бік людей», – сказав нардеп в коментарі УНН.

Водночас, Руслан Сольвар наголосив, що ринок колекторів працює поза правовими нормами і має бути закритий.

«Я вважаю, що коллектори не повинні приходити до людей. Це поле працює поза правовою діяльністю – потрібно чітко розуміти. Якщо це братки із минулих 90-тих – і дії їхні такі ж самі – і вони приходять до пенсіонерів, то зрозуміло, що будуть інфаркти. А якщо до молодих сімей – то суїциди. Ринок колекторів має бути евакуйований», – додав нардеп.

Зазначимо, що колектори – це оператори ринку стягнення простроченої заборгованості. У Європі існує Федерація європейських національних асоціацій колекторських агентств (FENCA), а в Україні функціонує Асоціація учасників колекторського бізнесу України, яка входить до цієї європейської структури. Кредитори можуть переуступати (перепродавати) права вимоги заборгованості таким агентствам, які, у свою чергу, стягують їх з позичальників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук