Парламент відправив на третє читання законопроект про реструктуризацію валютних кредитів

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 травня 20151670

Верховна Рада проголосувала за підготовку за скороченою процедурою законопроекту (№1558-1) про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті до третього читання.

Народні депутати після позитивного голосування за законопроект у другому читанні (за – 227 голосів) не змогли підтримати його в цілому, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Після цього голова Верховної Ради Володимир Гройсман запропонував проголосувати за підготовку документа до третього читання за скороченою процедурою. Це рішення підтримали 249 народних депутатів.

Після голосування спікер парламенту наголосив, що якби не підтримали таке рішення, законопроект був би провалений.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту обумовлено необхідністю вжиття оперативних заходів, спрямованих на забезпечення фінансової стабільності в державі, відновлення довіри населення до банківських установ і держави загалом, підтримання економічного зростання та забезпечення дотримання конституційних прав громадян.

Законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, які мають зобов'язання за договорами споживчого кредиту, що отримані з метою придбання нерухомості.

Крім того, держава повинна визнати свою провину в неможливості забезпечення стабільності національної валюти і надати допомогу населенню.

Згідно з пояснювальною запискою, запропонований законопроектом механізм є компромісним та розподіляє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами-позичальниками.

«Положення законопроекту надають можливість фізичним особам зменшити навантаження на бюджет своєї сім'ї, зменшити рівень платежів», – йдеться у пояснювальні записці.

Законопроектом передбачається встановити, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була встановлена до моменту реструктуризації, зазначає РБК-Україна.

Прийняття цього законопроекту домагається так званий фінансовий майдан, активісти якого у четвер, 21 травня, спробували штурмувати будівлю парламенту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук