Пасажирів «Укрзалізниці» страхуватиме одна компанія

ЕкономікаО.Г., 9 липня 20144900

Державна адміністрація залізничного транспорту України перевела обов’язкове страхування пасажирів у страхову компанію “Інтер-Поліс” на чотирьох з шести залізниць. Про це повідомив перший заступник генерального директора “Укрзалізниці” Максим Бланк на своїй сторінці в мережі Facebook, пише “Капітал”.

“Одразу після затвердження Кабміном списку компаній, які увійдуть до “Укрзалізниці” після реформи, ми замінили всі страхові компанії, що раніше працювали, на компанію “Інтер-Поліс”, в якій сукупна частка “Укрзалізниці” і держави становить більш ніж 50%. Зробили ми це щодо чотирьох з шести доріг, щодо інших триває дооформлення документів”, – написав Максим Бланк.

При цьому він підкреслив, що ставка страхового збору тепер становитиме 0,4% проти 1,5% вартості квитка за старими схемами.

“І пасажиру приємніше й грунту для корупції менше. Це не означає, що ми відмовилися від ідеї відкритих конкурсів, це просто дало нам змогу швидкого маневру для розриву відносин зі старими страховими”, – пояснив М.Бланк.

В “Укрзалізниці” таки обіцяють провести повноцінний тендер для вибору страхувальників - після прийняття нової постанови Кабміну, яка не тільки знизить ставку страхового збору до 0,4%, а й збільшить розмір страхової суми від 102 тис. грн до 408 тис. грн. “Ми підготували проект такої постанови і скерували її на розгляд в Мінтранс”, - розповів Максим Бланк.

Страхування на залізниці уважається одним із найбільш беззбиткових видів страхування, оскільки рівень виплат за ним не перевищує 4% від зібраних премій. Для порівняння, в автострахуванні рівень виплат досягає 60-70%.

ПАТ СК “Інтер-Поліс” зареєстрована в 1993 році. Спеціалізується на ризиковому страхуванні. За даними SMIDA, на кінець 2013 року 81,1% ПАТ належало ТОВ “Інтер-Контакт”, ще 10,7% - кіпрському офшору “Ей.Бі.Сі. Контрейдінг (Оуверсіз) Лімітед”, майже 8,2% - Фонду Держмайна України.

У кінці червня 2014 року ТОВ “Інтер-Контакт” продало 41,84% акцій СК “Інтер-Поліс” державному підприємству матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України “Укрзалізничпостач”. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук