Патріотичні мотиви фестивального літа
Культура

Патріотичні мотиви фестивального літа

Ситуація в країні корегує фестивальний календар

Ольга Красько, 10 червня 2014 642 1
фото Тур Фестивалями Західної України

Щоліта жителі Львівщини мали змогу відвідати найрізноманітніші фестивалі, однак в цьому році багато з них скасували через загострення ситуації на сході України. ZAXID.NET зв’язався з організаторами найвідоміших фестивалів, щоб дізнатись, які заходи все ж відбудуться цього літа.

Як повідомлялось раніше, організатори етнофестивалю «Підкамінь» та «Славське Рок» заявили про скасування заходів через складну ситуацію в України.

Про відміну рок-фестивалю «Тарас Бульба» стало відомо ще в кінці березня. На офіційному сайті з’явилась заява, в якій йшлось про те, що цьогоріч захід не відбудеться через фінансові проблеми, викликані економічною кризою в країні.

Щодо «Старого Міста», то один з організаторів Максим Васильєв зазначив: «Рішення про проведення фестивалю ми приймали в грудні минулого року. Зважаючи на події Майдану, ми вирішили не ризикувати, адже на фестивалі мали б виступити іноземні гурти, і ми не могли гарантувати їм безпеку».

Список скасованих фестивалів поповнила і «Franko.Missia». Як розповів ZAXID.NET прес-секретар мистецького об’єднання «Дзиґа» Юрко Вовкогон, на такий крок довелось піти через відсутність спонсорів, розпорядження обласної ради, а також з огляду на складу ситуацію на сході.

Проте, як з’ясував ZAXID.NET, попри проблеми у країні, деякі фестивалі на Львівщині все ж відбудуться. Це підтвердили організатори таких заходів, як «Зашків – земля героїв», Міжнародного фольклорного фестивалю «Етновир», фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!», фестивалю українського опору «Бандерштадт» та «Захід Фесту».

Зокрема, організатори «Зашкова» та «Бандерштадту» наголосили на патріотичному характері їхніх фестивалів і зазначили, що в умовах війни в Україні проведення саме патріотичних заходів є доцільним та актуальним.

«Ми вирішили не скасовувати «Бандерштадт», бо окрім музичної сцени маємо літературну та мистецьку, і сподіваємось на те, що приїде багато людей, які захочуть долучитись до обговорень актуальних для країни тем», – розповіла прес-секретар фестивалю Юлія Грищук.

Організатор «Ту Стань!» Орест Кондратович наголосив на тому ж: «Наш фестиваль – це не тільки розважальний захід». Схожої думки дотримуються й в оргкомітеті патріотичного фестивалю «Зашків - земля героїв».

Щоправда, огранізатори «Захід Фесту» зазначили,що в таких умовах, в яких перебуває зараз Україна, не виключено, що фестиваль скасують. «Якщо в Україні почнуться масштабні бойові дії, то звісно, що ми скасуємо фестиваль», – наголосив один з організаторів Яків Матвійчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Юля Вовк 11 червня 2014, 01:18

  Бандерштат не на Львівщині, а в Луцьку (Волинська область).
  Щодо фестивалів - ріспект тим, хто скасував. Усі решта - андони, бо в такий важкий час, коли гинуть наші солдати на Сході, веселитись це просто аморально.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук