Для оформлення сцени організатори шостий рік поспіль запросили дизайнера Дерека Маклейна. Цьогоріч він вирішив створити арку з використанням 45 мільйонів кристалів Swarovski. Про це пише Architectural Digest. «Натхненний світлом і його віддзеркаленням, дизайнер вирішив створити арку з використанням 45 мільйонів кристалів Swarovski перед кулісою, щоб створити приголомшливий фон. Крім того, Маклейн додав дзеркала, кришталеві люстри та інші деталі», — пише видання. За словами автора декорації, вона виглядає «як мінерал або своєрідна скульптура з подрібненого скла».
Декорація виглядала «як мінерал або своєрідна скульптура з подрібненого скла»
Ведучим шоу вдруге поспіль став популярний комік Джиммі Кіммел. Цього року «Оскар» вручали у 90-й раз. Справжньою зіркою ювілейної церемонії стала 86-річна актриса Рита Морена. Вона прийшла у сукні, в якій отримувала «Оскар» у 1962 році за «Вестсайдську історію».
Переможці премії «Оскар»
Найкращий фільм року - «Форма води»
В усіх попередніх преміях основне змагання велося між «Формою води» та «Трьома білбордами...». Дивним чином такі «монстри» як фільми Спілберга та Джо Райта виступили у цих змаганнях статистами. «Оскар» поставив крапку у цьому протистоянні. Чи справедливо, важко сказати. Обидві картини мають свої переваги. Зрештою, як і їх конкуренти.
Події «Форми води» відбуваються у секретній лабораторії. Німа прибиральниця Елайза (чудова Саллі Гокінс, також була номінована на «Оскар») бачить, як туди привозять дивне створіння. Істота живе у воді, і досліджують її як тварину. Коли ця дивна істота опиняється у небезпеці Елайза вирішує допомагає йому втекти.
Ця казкова лав сторі відбувається на тлі холодної війни: шпигунські заколоти, інтриги та зради, таємні агенти та тортури. Це дивний фільм. Фільм, до якого важко знайти аналоги. Це казка з політичним забарвленням, чудовими акторами та блискучою режисурою.
Фільм не має тонкості та життєвості свого головного конкурента, проте має інші переваги.
Найкраща режисура - «Форма води», Ґільєрмо Дель Торо
фото Kevin Winter, Getty Images
За цей фільм мексиканський режисер уже має «Золотий глобус». Ґільєрмо Дель Торо останнім часом успішно дає собі раду з великими голлівудськими проектами. Проте час від часу знімає кіно, у якому повертає глядачів та і себе самого до витоків. Тобто до того кіно, яке зробило його знаменитим. «Форма води» набрала своєї форми, звичайно і від раннього «Хребта диявола», і від титулованого «Лабіринту Фавна». Режисер перемішує фестивальне кіно та Голлівуд і робить це так органічно, що має успіх і там, і там.
Найкраща чоловіча роль - Гері Олдмен, «Темні часи»
Гері Олдмен у ролі британського прем’єра Вінстона Черчилля відразу вважався фаворитом. Це неймовірне перевтілення уже принесло акторові чимало нагород. Події фільму британця Джо Райта відбуваються на початку II Світової війни. Уряди європейських країн, приголомшені неочікуваною агресією, вони не в змозі чинити гідний спротив. 10 травня 1940 року король Георг VI призначає прем’єр-міністром Вінстона Черчилля. Це призначення змінило хід історії. Призначення Олдмена на цю роль було найбільшим режисерським ризиком Райта, а у підсумку стало його найбільшим виграшем. Британський актор не боїться показувати культового політика смішним, не надто приємним диваком. Що аж ніяк не зменшує масштабів його особистості. Це друга номінація та перша перемога актора.
Найкраща чоловіча роль другого плану - Сем Рокуел, «Три білборди на кордоні Еббінг, Міссурі»
Сем Рокуел, який має за цю роль і «Золотий глобус», і нагороду Ґільдії акторів. Роль поліцейського з провінційного містечка стала для актора справжнім тріумфом. Хоча успіхів йому і раніше не бракувало: актор та продюсер у 2003 році на Берлінському кінофестивалі отримав приз за найкращу чоловічу роль у фільмі «Зізнання небезпечної людини». Є також лауреатом премії BAFTA.
Найкраща жіноча роль - Френсіс Макдорманд, «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі»
Цього року жодна конкурентка не змогла перервати переможну ходу Френсіс Макдорманд. Справді, її роль матері, яка намагається помститись за смерть доньки, є неперевершеною. Для актриси, яка є музою братів Коенів (та дружиною одного з них) це другий «Оскар». Перший вона отримала за роль у їх фільмі «Фарго». Після вбивства доньки Мілдред Гейз (Френсіс Макдорманд) знаходить незвичний спосіб тиску на поліцію, яка так і не змогла впіймати вбивць. Жінка орендує білборди, щоб змусити правоохоронців діяти. Прекрасне кіно та прекрасна акторська робота. Не єдина до того ж у цьому фільмі.
Найкраща жіноча роль другого плану - Елісон Дженні, «Я, Тоня»
Елісон Дженні за блискуче гротескне виконання ролі матері найскандальнішої в історії фігуристки Тоні Гардінг уже має «Золотий глобус». Її робота яскрава та влучна. Вона зіграла реальну жінку, але не надто цим переймалась. Дженні зіграла понад 70 ролей, переважно другого плану. Наразі це її найуспішніша за кількістю нагород робота.
Найкращий оригінальний сценарій - «Геть»
Дуже цікава та дотепна суміш класичного трилера та авторського кіно. Чорношкірий хлопець Кріс їде в гості до батьків своєї білої дівчини Роуз. Вони - лікарі, які живуть у великому заміському особняку. Проте за його стінами кояться дуже дивні речі... Чорношкірий режисер Джордан Пів з одного боку знімає гостросоціальну стрічку, проте максимально далеку від викривального пафосу. Він насичує абсурдними ситуаціями та чорним гумором. Так про расові стереотипи ще ніхто не висловлювався.
Найкращий адаптований сценарій - «Назви мене своїм ім'ям»
Фільм режисера Луки Гуаданьїно, знятий за сценарієм Луки Гуаданьїно, Джеймса Айворі та Волтера Фазано, основаним на однойменному романі Андре Асімана. Стрічка розповідає про любовну історію між молодим хлопцем Еліо та помічником його батька Олівером. Все це відбувається влітку, на відпочинку сім‘ї у заміській віллі. Гарно знята картина, утім, не відкриває в кіно нічого нового та несподіваного. До слова, Джеймс Айворі є найстаршим лауреатом, йому 89 років.
Найкраща операторська робота - «Той, що біжить по лезу 2049»
Несподівана перемога Роджера Дікінса. У його роботи режисера Дені Вільньова про полювання на реплікантів та порятунок світу Раяном Гослінгом була напрочуд сильні конкуренти: «Темні часи», «Дюнкерк», «Ферма Мудбаунд» та «Форма води». Проте сам Дікінс є справжньою зіркою. Оператор 13 разів номінувався на «Оскар» та інші престижні нагороди. Усього в його кар’єрі близько 70 фільмів. Він зняв «Ігри розуму», «Втечу з Шоушенка», працював з Вільньовом над «Вбивцею», а зараз зніматиме екранізацію роману Донни Тартт «Щиголь».
Найкраща музика - «Форма води»
Александр Деспла уже має рекордну кількість нагород, зокрема і за цей фільм. Крім рідного французького кіно, Деспла працював над різними голлівудськими фільмами, наприклад над такими незалежними або комерційно-успішними фільмами останнього десятиріччя як «Королева», «Золотий компас», «Загадкова історія Бенджаміна Баттона», «Незрівнянний містер Фокс», «Гаррі Поттер і смертельні реліквії: частина 1 та частина 2», «Король говорить», «Королівство повного місяця», «Арго», «Ґодзілла» тощо. Він має 9 номінацій на «Оскар» та тепер вже другу статуетку. У 2014 році Деспла був головою журі 71-го Венеційського кінофестивалю.
Найкраща пісня - Remember me, «Коко»
З цим мультфільмом, мабуть, була лише одна проблема – вибрати найкращу пісню. Кіноакадеміки дали собі раду, обравши справжній хіт. Виконує її каліфорнійський співак Мігель.