Першу чергу Дністровської ГАЕС повністю підключено до енергосистеми України

Дністровська ГАЕС є одним з найбільших інфраструктурних енергетичних об’єктів, який реалізовувався в Україні за останні роки

Усі три гідроагрегати першої черги Дністровської гідроакумуляційної електростанції (ГАЕС), яка знаходиться у Чернівецькій області, підключено до енергосистеми України.

У п’ятницю в промислову експлуатацію було введено останній, третій гідроагрегат першої черги, повідомив у своєму твіттері прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який приїхав з візитом на станцію разом з віце-прем’єрами Геннадієм Зубком і Володимиром Кістіоном.

Будівництво третього гідроагрегата ГАЕС завершилося у грудні 2015 року, в березні 2016 року його запустили на холостий хід з номінальним оборотом. Його побудували лише за два роки, тоді як перший гідроагрегат будувався 20 років – з 1989 до 2009 року, пише LB.ua. У 2013 році було змонтовано другий гідроагрегат і верхню водойму ГАЕС.

Дністровська ГАЕС є одним з найбільших інфраструктурних енергетичних об’єктів, який реалізовувався в Україні за останні роки. Завершення будівництва першої черги у складі трьох гідроагрегатів дозволяє енергетикам при заміщенні Дністровською ГАЕС енергоблоків ТЕС 200 МВт щорічно заощаджувати 125 млн. куб. м газу, а також понад 1 млн тонн вугілля.

Згідно з початковим проектом, Дністровська ГАЕС має складатися з семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт у генераторному режимі і 2947 МВт у насосному, що ставить її на шосте місце у світі за встановленою потужністю. Перший гідроагрегат станції потужністю 324 МВт в турбінному і 421 МВт в насосному режимах введено в промислову експлуатацію наприкінці 2010 року. Станція працює в режимі «насос — турбіна» і може використовувати акумульовану в нічний час енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук