Під час Форуму видавців у Львові пройде літературний фестиваль «Місто Лема»

Під час Форуму видавців у Львові пройде літературний фестиваль «Місто Лема»
Станіслав Лем народився і виріс у Львові, а коли йому виповнилося 24 роки, то родина назавжди виїхала до Кракова

Під час Форуму видавців у Львові 13-18 вересня вперше відбудеться фестиваль «Місто Лема» на честь відомого польського письменника-фантаста Станіслава Лема. 

Ідея проведення фестивалю Лема у Львові належить польському дисидентові, екс-директорові Інституту Книжки Ґжегожеві Ґауденові та шанувальникові Лема, культурному менеджерові, директорові літературної частини програми «Вроцлав — європейська  столиця культури-2016» Іркові Грінові, повідомляє сайт «Буквоїд»

«Метою фестивалю є пошук місць Лема на мапі сучасного Львова, поширення ідей Лема серед українських читачів та дискусія про  сучасну культуру і художню літературу крізь призму творів Лема», – розповідає співкураторка фестивалю, поетка Галина Крук. 

У програмі фестивалю «Місто Лема»:

– науковий семінар «Між двома Левіафанами»;

– літературні заходи;

– показ фільму про Станіслава Лема «Автор Соляріса» режисера Бориса Лянкоша;

– реальні та віртуальні мандрівки місцями Лема у Львові;

– перше повідомлення про Перший Світовий Конгрес Буйдологів («буйдологія» – термін з книжки Лема «Футурологічний конгрес», який означає вивчення майбутнього).

«Лем прожив тут до 24 років, у місті дуже багато місць, які з ним пов'язують, тому виникло відразу кілька ідей для маршрутів місцями письменника. Щодо конгресу Буйдологів, то його проводитимуть вперше, засновниками є Олесь Дзиндра та Олександр Фільц. Організатори планують обговорювати, як і чому фантасти передбачали майбутнє», – розповіла ZAXID.NET Ксенія Мацкевич, PR-менеджерка фестивалю «Місто Лема».

На «Місто Лема» з’їдуться учасники з різних міст України, Польщі, Сербії, Канади, Росії й Білорусі. Серед гостей буде багаторічний особистий секретар Лема Войцех Земек; куратор з питань літератури Європейської столиці культури Вроцлав 2016 з Польщі Ірек Ґрін; етнолінгвіст, літературознавець, фольклорист із Сербії Деян Айдачич, а також українські письменники Андрій Павлишин, Маріанна Кіяновська, Вікторія Амеліна, Леся Воронина, Володимир Арєнєв та Юрко Прохасько.

Перше повідомлення про Конгрес буйдологів зроблять Олександр Фільц, Олесь Дзиндра і Володимир Павлів. 

Детальна програма заходів та інформація про учасників та події буде відображена на сайті Форуму видавців та на сторінці фестивалю «Місто Лема» у фейсбуці. У подальшому Фестиваль планують проводити раз на два роки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук