Під час карантину в Україні заборонили відключати світло мешканцям за борги

Державна інспекція енергетичного нагляду звернулася до операторів систем розподілу електричної енергії та електропостачальних організацій про неприпустимість припинення постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину. Йдеться про тих громадян, які не зможуть вчасно чи у повному обсязі оплатити комунальні платежі.

У відомстві роз'яснили норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, там вказується про те, що у період карантину та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

«В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно», – сказано у повідомленні Держенергонагляду, поширеному у вівторок, 31 березня.

Разом із тим, у відомстві пояснили, що перерви у електропостачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт чи ліквідації аварій на мережах.

Нагадаємо, за рішеннями уряду, в Україні оголошено карантин для протидії поширенню коронавірусу з 12 березня до 24 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук