Підконтрольні бойовикам території заборгували за електроенергію ₴21 млрд, – Міненерго

ЕкономікаАндрій Стець, 25 квітня 20167610

Станом на 1 березня 2016 року загальна заборгованість підприємств за електроенергію становить 26,33 млрд гривень, з яких 21 млрд гривень - це борги підприємств, що розташовані на не контрольованій Україною території. Про це повідомила заступник директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Софія Угрюмова, пише «Укрінформ».

«На 1 березня 2016 року у нас заборгованість 26, 330 млрд гривень. Із них вугільна промисловість - 9,7 млрд гривень, водоканали - 4,8 млрд гривень, населення з пільг та субсидій - 4,2 млрд гривень, ЖКГ без водоканалів 1,8 млрд гривень. Всі інші дрібні - хімічна, машинобудівна, підприємства держбюджету та підприємства місцевих бюджетів. За даними енергоринку, із загальної суми близько 21 млрд гривень - це заборгованість по окупованих територіях», - сказала вона.

Щоб виправити таку ситуацію, Міністерством енергетики та вугільної промисловості і депутатами на розгляд ВР було подано законопроект №4272, який передбачає погашення заборгованості підприємств електроенергетичної та вугільної галузей на загальну суму близько 3 млрд гривень за рахунок їхньої заборгованості зі сплати податків та ресурсних платежів.

«Комітет паливно-енергетичного комплексу підтримав законопроект. Ми очікуємо рішення бюджетного комітету ВР», - уточнила Угрюмова.

Також вона додала, що значне зростання заборгованості окупованих територій спричинено тим, що підприємства, які там знаходяться, практично не оплачують спожиту електроенергію.

«У нас із жовтня по травень було прийнято рішення постачати туди електроенергію, проте ніхто за неї не платив», - сказала представник міністерства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук