Піднявши акцизи на бензин, уряд може наступити на цьогорічні граблі, - експерт

Економіка8 червня 20118550

З новим підняттям акцизів на бензин, яке пропонується в законопроекті щодо змін в Податковому кодексі від 3 червня, уряд може наступити на цьогорічні граблі.

Про це 8 червня ZAXID.NET повідомив провідний фахівець відділу зв’язків із громадськістю компанії «Концерн Галнафтогаз» Олег Дорожовець.

«На початку цього року була спроба підвищити акциз на бензин і дизпаливо, мова йшла не про 50% припустимо, а трохи більше як на 40%… Ми побачили, що це поряд з ростом світових цін на нафту стало доволі сильним чинником для того, щоб ціни пішли вгору. Врешті-решт уряд був змушений відмовитись від такого рішення і фактично з кінця квітня ставки акцизів повернулися на старий рівень. Питання в тому, чи варто ще раз наступати на ці ж граблі», - сказав Олег Дорожовець

«По-друге, якщо вже стоїть проблема наповнення бюджету підняттям акцизів, то варто дещо змінити підхід, тобто встановлювати ставку акцизу залежно від якості нафтопродукту: припустимо, відповідає він стандарту «Євро-5» - значить найнижча ставка, «Євро-4» - трохи більша, «Євро-3»  і далі – відповідно ще більша, тобто, щоб це був економічний стимул для виробників нафтопродуктів покращувати якість готового продукту, для імпортерів - відповідно завозити якісне паливо, а не якесь дешевше, але гірше», - зазначив провідний фахівець відділу зв’язків із громадськістю компанії «Концерн Галнафтогаз».

На запитання ZAXID.NET , чи можливо таке, що з прийняттям згаданого законопроекту, бензин коштуватиме в середньому 15 грн, Олег Дорожовець відповів: «Тут важко говорити про конкретні цифри. Якщо виходити з сьогоднішніх цін, то ви надто високу цифру називаєте. Яка ситуація буде на кінець року, як будуть змінюватися тренди на нафту і нафтопродукти на світових ринках, ми не знаємо. Якщо ж брати досвід початку року, то підвищення цін на бензин на 50%, додавало 50-60 коп. на літр бензину А-95».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді з 2012 року підвищити акциз на бензини моторні на 50%, або на 66 євро/тонна порівняно діючою ставкою акцизу (132 євро/тонна) до 198 євро за тонну. Про це сказано в законопроекті №8630 від 3 червня, яким пропонується внести відповідні зміни до Податкового кодексу.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук