Підприємці Львова збирають підписи проти Податкового кодексу

Економіка25 червня 20102629

Громадська організація «Клуб підприємців Львівської області» спільно з партією «Фронт змін» розпочали збір підписів за відкликання з розгляду нового Податкового кодексу України. З понеділка підписи збирають у Києві, відучора – у Львові. На сьогодні зібрано понад 100 тис. підписів.

Про це 25 червня під час прес-конференції повідомив координатор напрямку "Підприємницька ініціатива: розвиток малого і середнього бізнесу" ЛОГО "Клуб підприємців Львівської області" Андрій Якимів.

Разом зі збором підписів, за його словами, проходить формування страйкових комітетів з метою виїзду до Києва та пікетування Верховної Ради України у вівторок, 29 червня, якщо до того часу на голос підприємців ніхто не зверне уваги. Він наголошує, що підприємці готові працювати над вдосконаленням цього документу спільно з владою.

Водночас Андрій Якимів порівняв новий Податковий кодекс, який вже прийнято парламентом у першому читанні, з апаратом для доїння корів. "Якщо корову надто часто та ґвалтовно доїти, то вона захворіє і не буде давати молока. Якщо ми надмірно і ґвалтовно будемо доїти наших підприємців і громадян загалом, то вони захворіють і невідомо, чи впораються з цією хворобою. Новий кодекс фактично започатковує безпрецедентне свавілля і фактично терор з боку контролюючих органів. За останні 18 років ніхто настільки масштабно та сміливо не давав стільки повноважень контролюючим органам, зокрема, податковій адміністрації щодо здійснення всіх можливих форм та елементів перевірок", – наголошує Андрій Якимів.

За його словами, новий кодекс передбачає введення 6 додаткових видів перевірок. "Податкова фактично може паралізувати діяльність підприємства на 60 днів. Якщо податкова вирішить, що має право застосувати якісь санкції, накласти штраф, і якщо підприємець в десятиденний термін не покриє ці фінансові зобов’язання перед контролюючими органами, то проти нього може бути порушено кримінальну справу. Також згідно з цим кодексом буде стимулюватися так зване "стукацтво", – зазначив А.Якимів.

На спрощеній системі оподаткування, з його слів, взагалі "можна поставити хрест". "Підприємці стоять перед фактом, що податки фактично зростають в п’ять разів. Від спрощеної системи залишається тільки назва. Додаткові обтяження зі сплати прибуткового податку, соціальних платежів та внесків. Підприємці платитимуть в середньому до 2 тис грн в місяць податків від звичайної підприємницької діяльності. Також влада має намір запровадити податок на депозити… Податківці будуть мати право робити обшук у вашій оселі, проводити допити працівників, сусідів, матимуть право накладати так званий податковий арешт на ваше майно, на ваші депозитні рахунки. Це безпрецедентний сигнал для нас, оскільки це пряме втручання держави у приватне життя", – наголосив Андрій Якимів.

Довiдка ZAXID.NET

17 червня Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів.

23 червня Президент України Віктор Янукович, виступаючи на розширеному засіданні Кабінету міністрів України, заявив, що проект Податкового кодексу в нинішній редакції не матиме підтримки у Верховній Раді й потребує серйозного доопрацювання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 9

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • javshoke 1 липня 2010, 21:06

  розкуркулювати народ вони будуть. до ривня ще гиршого ніж було за комунізм.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Патриот 1 липня 2010, 21:04

  Да який підпреємець захоче працювати з таким новим кодексом. Я в шоці від ціеї нації. Поки не припече будуть вірити що Янукович та його бидлота стали чесними. Ось тепер майте вам солодке життя. Веселіше стало жити блін. Час рассплати настал. Як Бродський казав -будем вас за сиськи доить-

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Фронт змін 25 червня 2010, 21:28

  У Львові спитати, ініціювати, приєднатися можна за тел.: (032) 261-65-39, [email protected], [***].frontzmin.org, або завітавши до нашого офісу по вул.Грушевського 3

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук