Пінзель у Відні

Відкриття виставки відвідало близько 600 осіб

Пінзель у Відні

У Відні у Зимовому палаці Бельведеру 27 жовтня відкрилась виставка робіт українського скульптора XVIII ст. Іоана Георга Пінзеля під назвою «Небесний!».

Про львівське походження скульптур  легко довідатись із каталогу, буклетів та постерів 

«Пінзель був болідом не лише на українському небі, але й на небі Європи. Тому подивімось на нього саме як на болід. І у цьому сенсі він нагадує мені мою Батьківщину - вона сьогодні, перебуваючи у стані війни, теж є болідом на вашому європейському небі», - сказав у промові з нагоди відкриття виставки генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк.
 

Докладніше про виставку Пінзеля у віденського Бельведері він розповів вже у Львові, під час прес-конференції. Зокрема він наголосив, що відкриття виставки відвідало близько 600 осіб. Виставку у Бельведері підготували куратори Майке Хон та Георг Хехнер.

Тарас Возняк

За його словами, виставка у Відні стала другою після Лувру виставкою такого масштабу. На його думку виставка у Луврі була аскетичною. У Відні ж шедеври Пінзеля постали у поєднанні з живописними полотнами австрійських художників епохи бароко - Франца Маульберча та Пауля Трогера.

Зимовий палац Бельведера, відомий як вілла Євгенія Савойського, був побудований на початку XVIII століття, тобто у той час, коли творив Пінзель. Його робити ідеально вписались в інтер'єр, а блакитні подіуми додатково закцентували увагу саме на роботах скульптора.

 
Експресія робіт Пінзеля змусила кураторів наблизити скульптури до відвідувачів
 
Як розповіли організатори, експозицію довелось коригувати вже у Відні, адже експресія та виразність робіт Пінзеля змусила кураторів шукати можливості максимально наблизити скульптури до відвідувачів та дати глядачам можливість докладно їх роздивитись. 

Як розповів головний зберігач фондів Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Ігор Хомин, австрійські куратори запланували цю виставку ще минулого року.

«Вони хотіли взяти більше творів на експонування, але тернопільські музеї відмовились надавати свої експонати. Загалом на виставці представлено 21 основну роботу Пінзеля», - сказав Ігор Хомин. 20 із 32 шедеврів цього майстра зі своєї колекції надала ЛНГМ. Одна робота походить з Музею етнографії.

У Відні шедеври Пінзеля поєднали з живописом австрійських художників епохи бароко

Як зазначив Ігор Хомин, усі видатки на себе взяла австрійська сторона. Окрім того, Галерея мистецтв отримає певні кошти від Бельведера за використання робіт. Суму львівські музейники не озвучили, посилаючись на комерційну таємницю. Проте відомо, що кошти надійдуть саме на рахунок галереї, а не міністерства культури.

Ігор Хомин

Також директор галереї мистецтв розповів, що на відкриття приїхали музейники з Італії, Нідерландів та Німеччини. Йшлося про майбутню співпрацю.

Виставка триватиме з 28 жовтня 2016 р. по 12 лютого 2017 року. Після повернення роботи мають бути відреставровані. Після того можна буде говорити про їх експонування у Львові.

Блакитні подіуми закцентують увагу на роботах скульптора

У музеї Пінзеля (офіційно – Музей сакральної барокової скульптури Пінзеля), що розташований у колишньому костелі Кларисок і який є підрозділом Галереї мистецтв тривають ремонтні роботи, сама споруда належить ЛМР. «Цей музей нам фактично потрібно створювати наново», - вважає Тарас Возняк.

Вступну статтю до каталогу написала мистецтвознавець Оксана Козир 

Він також зазначив, що відкриття виставки є лише початком великої програми, присвяченої Пінзелю. Протягом того часу, коли триватиме експозиція, відбудуться лекції, дискусії тощо.

Фото: Мирослав Пархомик та прес-служба музею Бельведер

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук