Сили оборони вдруге уразили ракетний арсенал на Брянщині

Генштаб ЗСУ підтвердив влучання по арсеналу, де зберігали боєприпаси з КНДР

08:36, 19 листопада 2024

У ніч на вівторок, 19 листопада, у російському місті Карачев на Брянщині оголошували повітряну тривогу через атаку дронів. Внаслідок атаки пролунали вибухи та зайнялася пожежа на ракетному арсеналі поблизу, повідомив голова Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко. Згодом інформацію про ураження арсеналу підтвердили у пресслужбі Генштабу ЗСУ.

Втім, місцеві Telegram-канали публікують відео, на яких видно момент сильного вибуху та подальшої пожежі. Інформацію про атаку на Карачев підтвердив голова ЦПД Андрій Коваленко, який заявив про удар по 67 арсеналу головного ракетно-артилерійського управління російського міністерства оборони. Втім, яким саме озброєнням завдали удару по об’єкту росіян, Коваленко не уточнив.

Місцева влада на Брянщині заявила, що місто нібито атакував безпілотник, традиційно звинувативши в атаці Україну. Крім того, росіяни заявили, що нібито збили БпЛА, а в Карачеві начебто немає руйнувань та постраждалих.

Зверніть увагу – на відео присутня нецензурна лексика

«Там були артилерійські боєприпаси, включно зі (снарядами – ред.) КНДР до їх систем, КАБи, зенітні ракети та боєприпаси до РСЗВ», – повідомив Коваленко.

Доповнено. У пресслужбі Генерального штабу ЗСУ підтвердили атаку на російський арсенал в районі міста Карачев. Сили оборони «завдали вогневого ураження» по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення.

«Станом на 02:30 цієї ночі зафіксовано 12 вторинних вибухів та детонація в районі цілі», – повідомили у пресслужбі Генштабу.

Яке саме озброєння застосували Сили оборони для атаки на російський арсенал, у пресслужбі Генштабу не уточнили.

Зазначається, що склад боєприпасів вже атакували 9 жовтня – тоді Генштаб ЗСУ підтвердив влучання по складу та повідомив, що там зберігалися північнокорейські боєприпаси, а також авіаційні бомби.

67 арсенал ГРАУ поблизу Карачева має площу близько 3,5 км². Супутникові знімки 2021 року свідчать, що частина снарядів зберігалася просто неба. склад розташований за приблизно 115 км від українсько-російського кордону.

До слова, 17 листопада низка американських ЗМІ повідомила, що США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS по цілях углиб Росії. Зазначимо, офіційних заяв щодо надання такого дозволу наразі, ні Україна, ні США не робили. Втім, Володимир Зеленський, реагуючи на повідомлення ЗМІ, заявив, що «ракети самі за себе скажуть».