Після пожежі у Нотр-Дам роман Віктора Гюго cтав найбільш продаваною книгою на Amazon

КультураК.С., 17 квітня 20195400
Після пожежі у Нотр-Дам роман Віктора Гюго cтав найбільш продаваною книгою на Amazon
фото Le Monde
На відновлення собору Паризької Богоматері жертвують і великі концерни, і приватні особи

Після пожежі в соборі Паризької Богоматері, який почався ввечері 15 квітня, роман французького письменника Віктора Гюго став найбільш продаваною книгою на сайті Amazon у Франції. Про це повідомляє The Guardian. До ранку 17 квітня різні видання роману, написаного у 1831 році, посіли перше, друге, четверте, п'яте та восьме місця в списку бестселерів на Amazon France.

Дія роману «Соборі Паризької Богоматері» відбувається у 1482 році та розповідає історію циганки Есмеральди та закоханого у неї дзвонаря собору Квазимодо.

Літературні критики вважають, що головним героєм твору є саме собор. У 1829 році Гюго почав кампанію по збереженню та реставрації готичних пам'яток Парижа. Адже собор був пошкоджений після Великої Французької революції: повсталий натовп викинув соборне майно у Сену, були пошкоджені статуї святих, яких революціонери прийняли за королів. Саме у 19-му столітті було відновлено шпиль собору, також з'явилась галерея химер.

Після пожежі користувачі соціальних мереж почали активно розповсюджувати уривок з роману, який називають пророчим:

«Над центральною розетою горішньої галереї, між двома дзвіницями, у вихорі іскор здіймалося полум'я, — велике, безладне, люте полум'я; вітер час від часу відривав од нього вогняні пасма і разом з димом заносив геть. Нижче, з-під темної, з полум'яніючими трилисниками балюстради, дві ринви, закінчення яких були зроблені у вигляді пащек потворних страховищ, невпинно вивергали на темну нижню частину фасаду будівлі сріблисті потоки пекучого дощу. Ці потоки розплавленого свинцю, в міру наближення до землі, розбризкувалися, немов вода, що цівками нестримно б'є крізь безліч отворів лійки. Угорі над полум'ям височіли величезні, з одного боку багряно-червоні, з другого — зовсім чорні башти, які від власної тіні, що сягала самого неба, здавалися ще більшими й вищими. Незліченні скульптури дияволів і драконів, що їх прикрашали, набирали зловісного вигляду. Вони ніби ворушились у миготливому сяйві полум'я. Змії реготали, пащі ринв гавкали, саламандри роздмухували вогонь, дракони, задихаючись від диму, чхали. І серед усіх оцих вогнем і галасом пробуджених від кам'яного сну потвор, на палаючому тлі вогнища, немов кажан перед свічкою, раз у раз сновигало ще одне страховище».

Нагадаємо, увечері 15 квітня вогонь охопив верхню частину собору Паризької Богоматері і призвів до значних руйнувань даху будівлі: обвалився шпиль собору разом з частиною покрівлі. Пожежникам вдалося врятувати основні елементи структури собору, а також дві вежі і фасад будівлі.

Собор Паризької Богоматері вважається одним із шедеврів готичної архітектури. Його почали будувати в XII столітті. Будівництво монументальної споруди тривало майже 200 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук