Після турне Європою театральний гурт «Курбаси» заспівав у Львові

Головні новини Львова 14.06Марічка Крижанівська, 14 червня 2016, 15:31 396 0

Гурт «Курбаси» Львівського театру ім. Леся Курбаса виступив у рідному місті з програмою «Райце». Співали народні весільні пісні і згадали увесь обрядовий календарний цикл.

Дев’ять років тому актори-курбасівці працювали над виставою за Антоничем, де був співаний матеріал, і відтоді надумали створити гурт «Курбаси», який відроджував би давні народні пісні.

«Це, мабуть, особливості театру Курбаса. Тут сцена так магічно впливає на людей, які сюди приходять, починають співати і вже не можуть не співати», – зізналася акторка Марія Копитчак.

Відтоді брали в роботу різні цикли: веснянки, купальські пісні, русалії, обжинкові, давні коляди і щедрівки. А тепер у програму «Райце» зібрали весільні пісні і увесь календарний цикл.

«Перша частина присвячена весіллю, і це всі емоції, які ми відчуваємо на весіллі: і радість, і сум, і жарт. А друга частина більш містична і драматична», – повідомила акторка Наталка Рибка-Пархоменко.

Цей матеріал гурт уже презентував у Німеччині та Бельгії.

«Іноземці сподівалися потрапити на концерт народної музики, а опинилися в театрі, де при мінімумі світла вони отримують тільки звук, плюс не розуміють мови, але атмосферою, голосами, ролями вони були дуже вражені», – розповів цимбаліст і барабанщик Всеволод Садовий.

Кожну пісню «Курбаси» зробили як міні-виставу зі своєю драматургією.

«Це дійсно круто, тому що починається пісня і, ніби, піднімається завіса, створюється абсолютно інший настрій, ніж ви би пішли в філармонію чи на якийсь звичайний концерт», – зізнався контрабасист Артем Каменков.

«Ми часто даремно цураємося того, що може дати первинне і давнє, таке, як народна пісня, бо це є мудрість. Це добра послуга для нас сучасних, які такі розгублені і не розуміємо, що ми багато важливих моментів не задіюємо протягом життя», – додала акторка Мирослава Рачинська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук