На півночі Туреччини через аномальні зливи почалися паводки. Вода заполонила міста та знесла десятки автомобілів. Негода застала людей зненацька, пише Associated Press.
Станом на четвер, 12 серпня, відомо, що внаслідок паводку загинули шестеро людей і одна зникла безвісти. Також багато людей постраждали. Рятувальники за допомогою гелікоптерів знімали людей, які рятувалися від води на дахах. Паводки вразили прибережні провінції Бартин, Кастамону, Сіноп і Самсун.
Міністр сільського та лісового господарства Туреччини Бекір Пакдемірлі заявив, що з метеорологічного погляду країна зіткнулась із найгіршою катастрофою за останні 50-100 років. Міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу, який приїхав до Кастамону, заявив, що у деяких постраждалих від повені районах вода піднялась на 3-4 метри.
Найбільше від негоди постраждала провінція Кастамону: вода затопила місто Бозкурт, а десятки автомобілів були знесені. Власник місцевого ресторану Нурі Ерсос розповів місцевим ЗМІ, що вода затопила усе «за 10 хвилин».
У Бартині негода зруйнувала кілька будинків та щонайменше два мости. Окрім того, частково обвалилась дорога, яка вела до сусідньої провінції Карабук. Щонайменше 13 людей постраждали під час руйнування моста. Рятувальникам вдалося евакуювати щонайменше 15 людей з будинків та транспортних засобів.
У місті Аянчик у провінції Сіноп вода вийшла з берегів, через що була зруйнована щонайменше одна будівля. Багато постраждалих районів також залишилися без електроенергії.
Нагадаємо, що з кінця липня через аномальну спеку і підпали лісів на західному і південному узбережжях Туреччини вирували лісові пожежі, сотні гектарів лісу згоріли вщент. Внаслідок цих пожеж загинули восьмеро людей.
Крім того, через аномальну спеку на сході Середземномор’я також спалахнули ліси в Греції, Італії, Албанії. 11 серпня на італійському острові Сицилія зафіксували найвищий температурний максимум у Європі за всю історію спостережень – температура повітря прогрілася до 48,8°C.