Плавання як стиль життя: як заняття у воді впливають на тіло

СпортТест, 25 вересня 20188430
Плавання як стиль життя: як заняття у воді впливають на тіло
фото unsplash.com
Плавання

Плавання вважається одним з найкорисніших видів фізичної активності для дітей та дорослих. І не дарма, адже саме плавання неабияк зміцнює організм та допомагає тримати тіло в тонусі.

Чим корисне плавання

Не рак, не СНІД, а серцево-судинні захворювання – «вбивця №1» у світі. Саме хвороби серця та судин призводять до найбільшої кількості летальних випадків на сьогодні. Це чи не найвагоміша причина ходити у басейн.

Адже під час регулярного плавання у людей зростає сила серцевих м’язів, збільшується потужність серця, а кількість серцевих скорочень у хвилину зменшується. Тиск води полегшує відтік венозної крові, що позбавляє серце від перевантаження. Тому заняття плаванням рекомендовані навіть людям з ослабленими серцем та суглобами.

Окрім того, плавання позитивно впливає на склад крові – збільшується кількість таких формених елементів як еритроцити, лейкоцити та гемоглобін.

За підтримки першого у Львові спортивно-торгово-розважального центру Spartak


Зустрінемось на Інструментальній, 49 вже у березні! www.spartak.city

Не серцем єдиним

Заняття плаванням також суттєво покращує роботу дихальної системи, посилюючи вентиляцію легенів. Це відбувається через те, що під час плавання людина витрачає значно більше енергії, тож потреба у кисні зростає.

А ще – це ефективний засіб загартовувати тіло, адже плавання підвищує стійкість організму до впливу низьких температур, що допомагає протистояти сезонним захворюванням.

Струнка фігура

Незалежно від обраного стилю плавання, у воді працюють усі м’язи, тож підтягнуте рельєфне тіло вам гарантовано. Під час роботи різних м’язів чергуються напруга і розслаблення, збільшуючи силу та витривалість тіла, а сама кістково-м’язова система стає еластичнішою та міцнішою.

У воді знижується навантаження на хребет і не виникає надмірного навантаження на жодну групу м’язів чи суглобів.

Люди, які регулярно відвідують басейн, можуть похвалитись не лише гарним тілом, а й відмінною поставою. Окрім того, завдяки постійній активній роботі ніг зміцнюються стопи і знижується ризик розвитку плоскостопості.

А ще цей вид спорту позитивно впливає на гнучкість суглобів, зокрема, в шиї, плечах і стегнах.

Порятунок від стресу

Такий вид спорту позитивно впливає на центральну нервову систему, що для сьогодення неабияка перевага. У людини покращується кровопостачання мозку, їй легше справлятись зі стресами у повсякденному житті.

Після важкого робочого дня плавання допомагає зняти втому, заспокоює нерви, піднімає настрій та покращує сон.

Прагнете підкорити у роботі нові вершини? Плавання ідеальне для цього, адже регулярні заняття чудово дисциплінують, підвищують вольові якості, увагу та покращують пам’ять.

Переважно плавання асоціюється з літом та сезонами відпусток. Але не забувайте, що займатися цим видом спорту можна не лише у теплу пору, а й у будь-який період року у спеціально обладнаних басейнах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук