Податки українських заробітчан у Польщі утримують польських пенсіонерів

172 тис. громадян України офіційно сплачують внески в Управління соціального страхування

Податки українських заробітчан у Польщі утримують польських пенсіонерів
фото умовне

Українці, які працюють у Польщі, регулярно сплачують внески до тамтешнього Управління соціального страхування і цим допомагають відомству закрити дірку, що утворилась у бюджеті після зниження пенсійного віку в країні.

Як інформує видання «Dziennik Gazeta Prawna» у статті «Українці рятують Управління соцстраху. Іммігранти зі Сходу заробляють на наших пенсіонерів», кількість українців, які платять внески до Управління соцстрахування упродовж 2016 року зросла на 70%. Станом на кінець вересня 172 тис. громадян України офіційно працювали у Польщі і платили внески до соцстрахування. Серед усіх іноземців, які працюють у Польщі і сплачують внески до Управління соцстрахування, українці становлять 64%. Це більше ніж минулого року, коли із 188 тис. іноземців в Польщі, українців було 101 тис.

Видання зауважує, що українців охоче беруть на роботу у Польщі, оскільки в країні відчувається брак кадрів.

«Дані про кількість українців, які заплатили внески до Управління соцстрахування можна порівняти із 300 тисячами людей, які унаслідок зниження пенсійного віку наступного року скористаються правом виходу на пенсію і отримання допомоги. Українці є відносно надійним джерелом заповнення прогалини у польському ринку праці та сплати податків у момент, коли цей ринок і система соціального забезпечення починають відчувати наслідки демографічних змін», - додає польська газета.

У листопаді Сейм Польщі погодив президентський законопроект про зниження пенсійного віку до 65 років для чоловіків і 60 років для жінок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук