Поліцейські викрили 15-річного розробника ще однієї фейкової «Дії»

Підліток продавав у месенджерах підробний додаток за 250-650 грн

15:04, 22 листопада 2021

Поліцейські викрили 15-річного мешканця Миколаєва, який розробив фейковий додаток «Дія». В підробленому застосунку користувачі могли створити собі будь-який документ, зокрема ID-паспорт та Covid-сертифікат.

Про викриття розробника фейкового додатку 22 листопада повідомила поліція Миколаївщини. Програма повністю ззовні копіювала застосунок «Дія». У ній користувачі могли створити будь-який документ із представлених в «Дії», на якому генерувався QR-код, але не зчитувався офіційним застосунком.

«Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від коронавірусної хвороби», – вказують поліцейські.

Додаток підліток продавав у месенджерах за 250-650 грн. Вартість залежала від функціоналу та можливостей змін у додатку. Рекламуючи свою розробку, він зазначав, що будь-хто може оформити собі сертифікат про вакцинацію від Covid-19 та інший офіційний документ. За даними поліції, фейкову програму придбали близько 30 осіб.

Під час обшуків поліція знайшла на комп’ютері і смартфоні 15-річного розробника вихідні файли фейкового мобільного додатку «Дія», листування з покупцями та відомості про його продаж і отримані кошти. Комп’ютерна техніка, смартфон, накопичувачі інформації та програмне забезпечення слідчі вилучили і направили на експертизу.

Поліція порушила справу за статтею про несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.

Зазначимо, що це не перша фейкова «Дія», яку викрили поліцейські. Раніше програмне забезпечення, що ідентично копіювало дизайн державного додатка, створив 21-річний мешканець Запоріжжя. Зрештою, розробника фейкової «Дії» запросили на стажування у Мінцифри. Там він пропрацює до ухвалення вироку судом.

Вже після цього кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив «Дію», а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, підписалися понад 20 тис. осіб.