Половину керівників митниць звільнили через неефективність

У Мінфіні кажуть, що звільнення триватимуть, поки «митниця не запрацює належним чином»

ЕкономікаАнна Журба, 16 травня18340

Колегія Державної митної служби на засіданні 15 травня за участі міністра фінансів Сергія Марченка та в. о. голови ДМС Ігоря Муратова звільнила керівників Закарпатської, Енергетичної, Азовської, Подільської, Поліської, Північної, Слобожанської, Буковинської митниць. Крім того, керівнику Одеської митниці вручили попередження про звільнення.

Як повідомила прес-служба Мінфіну, звільнення є наслідком аналізу роботи кожної митниці, який триває останні два тижні. За словами Сергія Марченка, аудит ще триває, однак за результатами показників діяльності митниці уже можна констатувати неефективність їхньої роботи.

«Я тримаю під особистим контролем реалізацію реформи митниці: у мене є щоденні показники діяльності всіх митниць, я отримую інформацію і з Держмитслужби, і з бізнес-середовища про збереження корупційних схем і неправомірних дій на митниці. Це неприпустимо. Кілька тижнів тому на колегії, де ви всі були присутні, я озвучив свої очікування від реформи і поставив вам конкретні завдання. Сьогоднішня колегія уже не про плани і завдання, а про реальні результати, яких досі нема. Тому за результатами цієї колегії 50% керівників митниць буде звільнено», – сказав він під час засідання колегії.

Сергій Марченко додав, що кадрові зміни у митній службі триватимуть до тих пір, поки «митниця не запрацює належним чином з висококваліфікованими і доброчесними працівниками».

Додамо, що під час засідання уряду 13 травня Сергій Марченко презентував план подальшого реформування ДМС. Згідно з ним, митницю реформуватимуть за трьома напрямками: функціональним (контроль держави за діяльністю митниці та зменшення корупційних ризиків), мотиваційним (залучення якісних кадрів) та сервісним (запровадження електронних сервісів).

Зокрема, план реформи передбачає оптимізацію структури ДМС у травні, призначення заступників голови митниці та голів ключових департаментів, створення моніторингового центру за діяльністю митниці. У червні Мінфін планує запровадити новий митний тариф, а у липні – запустити автоматичне митне оформлення експорту, товарів, які ввозяться в Україну для переробки та реекспорту, запровадити ІТ-системи управління кадрами й бухгалтерією та електронний документообіг, уніфікувати ставки мита за окремими групами товарів. У серпні мають вдосконалити контроль за митною вартістю товарів і запровадити систему відбору кадрів із тестами на знання та експертизою доброчесності.

Нагадаємо, 24 квітня уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова та голову Митної служби Максима Нефьодова. Того ж дня Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування можливих корупційних дій посадових осіб Державної митної, податкової та фіскальної служб. В уряді заявляють, що серед причин звільнення очільників митниці та податкової – слабкі показники по надходженню в державний бюджет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук