Польська компанія схвалила запуск лінії електропередач від Хмельницької АЕС до Жешува

Польська компанія схвалила запуск лінії електропередач від Хмельницької АЕС до Жешува

Польська енергетична компанія Polenergia підтримує проект «Енергетичний міст», який передбачає запуск лінії електропередач 750 кВ від Хмельницької АЕС  до польського міста Жешув для відновлення експорту української електроенергії. Про це повідомив у четвер, 26 травня, під час енергетичного конгресу віце-президент Polenergia Гжегож Станіславський, поінформував УНІАН.

«Україна має тільки зв’язок (лінії електропередач) 220 кВ, по якій можна постачати 235 тис. МВт з електростанції Добротвірської ТЕС. Є лінія, яка не працює (ХАЕС – Жешув) вже 25 років. Для всіх інженерів і бізнесменів така ситуація – це сором. Цей міст потрібно запускати і продавати електроенергію... Є підтримка цього проекту у всіх апаратів», – сказав Станіславський.

При цьому він зазначив, що електроенергія з українських АЕС може бути затребувана у країнах Євросоюзу.

Зазначимо, у березні 2015 року держкомпанія «Енергоатом», оператор усіх діючих атомних електростанцій України, і компанія Polenergia International повідомили про намір співпрацювати в реалізації проекту з експорту електроенергії в Європу, що дозволить використовувати існуючі потужності АЕС без обмежень та отримати додаткові кошти на добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук