Польські та українські реставратори відновили 9 надгробків на Личакові у Львові

Головні новини Львова 05.10Оксана Сенишин, 5 жовтня 2015, 18:35 847 0

Вже у вівторок, 6 жовтня, польська комісія прийматиме у Львові роботу польсько-українських реставраторів. Цьогоріч фахівці працювали над 9 пам’ятниками. На них польське Міністерство культури виділило понад 1,5 млн грн.

Серед них – і Каменяр на могилі Франка (відреставрований надгробок – на відео вище). Тут фахівці обробили шви поміж кам’яними блоками, аби не потрапляла волога, почистили та навоскували фігури.

«Щодо могили Франка, то основна робота потребувала багато шуму, пороху-пилюки – це, власне, очищення граніту. Ми замовили великий апарат-піскоструй. Це очищення тривало згрубша 2-3 дні», – розповів реставратор Тарас Бенях.

Тепер уже за українські кошти – а це 15 тис.ч грн – залишилося облаштувати навколо поховання квітники з хідником. А до кінця жовтня наші відреставрують ще й могилу дружини Франка та 13 інших надгробків. Музейники Личаківського кладовища постійно клопочуться й над австрійськими і польськими похованнями. За останніх 3 роки тут відремонтовано й відновлено окремі елементи на майже 300 польських поховань.

«Проведено комплексний благоустрій на похованні Мар’ї Конопніцкої. Це найвідоміша польська поетеса, скажімо, як для українців Леся Українка. Відновлено могилу надзвичайно відомого, світової слави, математика Стефана Банаха, а також архітектора Львівського оперного театру – Зіґмунта Ґорґолевського», – уточнив директор Личаківського кладовища Михайло Нагай.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук