Львів'ян закликають жертвувати кошти на реставрацію надгробка Франку

Управління охорони історичної спадщини Львівської міськради ця ініціатива дивує

КультураГанна Власюк, 4 червня 20154230
Львів'ян закликають жертвувати кошти на реставрацію надгробка Франку

Мешканці Львова можуть долучитись до збору коштів на оплату реставраційних робіт надгробного пам'ятника Іванові Франку на Личаківському кладовищі. 

З відповідною ініціативою сьогодні, 4 червня, виступив почесний консул Королівства Нідерланди у Львові Богдан Панкевич. 

Кошти збиратиме ГО «Українська Галицька асамблея», головою Ради якої є Панкевич. 

За словами Панкевича, кошти від охочих оплатити реставрацію надходитимуть на спеціально створений рахунок. Однак питання того, яка саме сума потрібна, мають узгодити із Львівською міською радою. Про витрачені кошти обіцяють відзвітувати публічно. 

Панкевич зазначив, що найближчим часом «Українська галицька асамблея» офіційно звернеться до міськради, а, якщо буде потрібно, і до польської сторони щодо цього питання.

«Ми в жодному разі не хочемо припиняти ті роботи, які на Личаківському цвинтарі вже проводять поляки. Але це питання гідності, і воно в тому, аби самостійно оплатити послуги з реставрації, а не брати милостиню. Галицькі патріоти мають це зробити», - сказав Панкевич. 

Начальник управління охорони історичної спадщини Львівської міськради Лілія Онищенко у коментарі ZAXID.NET зазначила, що реставраційні роботи на Личаківському цвинтарі, де поляки працюють спільно із українцями, тривають уже сьомий рік поспіль. Фінансує їх Міністерство культури та національної спадщини Польщі.  Для реставрації, за її словами, обирають ті надгоробки, що перебувають у поганому стані, мають мистецьку вартість та де поховані львів'яни різних національностей. 

«Ми спеціально не вибираємо надгробки, де поховані тільки поляки, або тільки українці - там є і ті, і ті, а також угорці, німці та інші національності», - сказала Онищенко. 

Вона додала, що за цією програмою роботи виконує змішана група українських та польських реставраторів - по 6 людей з кожної країни. Надгробки для реставрації пропонують самі реставратори, і їх вибір на початку кожного року узгоджується із дирекцію Личаківського цвинтаря. 

«Чомусь нікого не обурювало, коли в межах цієї програми реставрували надгробки Маркіянові Шашкевичу чи Іларіону Свєнціцькому, і раптом така увага до надгробка Франку. Чому тоді на реставрацію цього пам'ятника не збирали гроші раніше - він стільки часу її потребував. Слід було збирати і самим реставрувати», - сказала Онищенко. 

На прохання відповісти, чи буде все ж можливо оплатити роботи реставраторів, якщо кошти зберуть, Онищенко відповіла: «Там стільки роботи...Нехай збирають гроші і долучають їх». 

Як повідомляв ZAXID.NET, нещодавно почесний консул Королівства Нідерланди у Львові Богдан Панкевич висловив своє нерозуміння того, що надгробний пам’ятник Іванові Франкові на Личаківському цвинтарі реставрують коштом Міністерства культури Республіки Польща.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук