Польський Інститут нацпам’яті розмалювали графіті на підтримку українського історика

У Польщі невідомі розмалювали будівлю Інституту національної пам’яті після того, як з нього звільнили голову Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича

1 вересня

Будівлю Інституту національної пам'яті Польщі, що розташована у Варшаві, невідомі обмалювали графіті на підтримку голови Українського товариства в Любліні, історика Григорія Купріяновича, проти якого у цій країні відкрили кримінальну справу за обвинуваченням у «публічній зневазі польського народу».

Фото написів опублікував у п’ятницю, 1 вересня, український історик і журналіст Ігор Ісаєв, котрий проживає у Польщі.

Графіті виконані червоною фарбою. Один із написів означає: «За доктора Купріяновича», інший – «Ви ганьбите Польщу», ще один – «Шарек [Ярослав Шарек, директор польського Інституту Нацпам’яті], брехуне, історія тебе осудить».

На будівлі Інституту національної пам’яті Польщі невідомі червоною фарбою написали гасла на підтримку українського історика Григорія Купріяновича, фото Ігоря Ісаєва

Нагадаємо, Проти Купріяновича відкрили справу за статтею Кримінального кодексу про «публічну зневагу польського народу або Республіки Польща», якою передбачено покарання у вигляді до трьох років позбавлення волі. Слідство у справі висловлювань Купріяновича провадить окружна прокуратура у Замості Люблінського воєводства. Справу відкрили після того, як на Купріяновича поскаржився голова Люблінського воєводства Пшемислав Чарнек після його промови 8 липня у селі Сагринь, де пройшла церемонія вшанування вбитих поляками українців.

Також Купріяновича виключили з Комітету захисту пам'яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам'яті Любліна, який підпорядкований польському Інституту нацпам’яті. За словами історика, причину звільнення йому не повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Верховна Рада призначила до ЦВК 14 нових членів
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська