Помер письменник та вчений Умберто Еко

КультураК.С., 20 лютого 201610790
Помер письменник та вчений Умберто Еко

У Мілані помер видатний письменник та філософ Умберто Еко, якому нещодавно виповнилося 84 роки.

Про смерть письменника, філософа, лінгвіста, літературного критика, фахівця із семіотики повідомили італійські ЗМІ. 

Умберто Еко народився в невеликому місті неподалік від Туріну в 1932 році.

1954 року він закінчив Туринський університет, де вивчав середньовічну філософію та літературу. Свій перший роман - «Ім'я троянди» - Еко опублікував у 1980 році. Ця книга згодом стала найвідомішою його літературною працею і була екранізована в 1986 році. 

Світову славу Умбертові Еко принесли також романи: «Маятник Фуко» (1988), «Острів попереднього дня» (1994), «Бавдоліно» (2000), «Дивовижний вогонь королеви Лоани» (2004) і «Празьке кладовище» (2010).

Сьомий та останній роман Умберто Еко - «Нульовий номер» - був опублікований у січні 2015 року.

Сам Еко вважав письменницьку діяльність не найважливішою частиною свого життя. «Я філософ. Я пишу романи тільки вихідними», – говорив він.

Умберто Еко працював на телебаченні, оглядачем одного з найвпливовіших італійських видань L’Espresso, викладав естетику і теорію культури в університетах Мілана, Флоренції і Турина, був професором Болонського університету. У 1988 році заснував департамент комунікацій в Університеті Сан-Марино. 

Як науковець вивчав культуру та історію середньовічної Європи. Написав понад два десятки наукових праць із семіотики, лінгвістики, теорії літератури, теорії культури, естетики та моралі, був почесним доктором багатьох університетів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук