Помер російський письменник та опозиціонер Володимир Войнович
До теми
Вночі 28 липня помер радянський та російський письменник Володимир Войнович. Він пішов з життя у віці 85 років. Причиною смерті став серцевий напад. Про це повідомили журналіст Віктор Давидов та письменник Віктор Шендерович в Facebook. Згодом цю інформацію підтвердили і родичі померлого письменника.
Володимир Войнович народився в Сталінабаді (Душанбе) у 1932 році. Перші його твори були опубліковані в другій половині 1950-х років.
Серед найвідоміших його творів - антиутопія «Москва 2042», роман «Монументальна пропаганда», «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», «Малиновий пелікан».
Ще з 1960-х років Войнович брав активну участь в русі за права людини, що стало причиною конфліктів з радянською владою. Його сатиричний роман «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна» виходив в самвидаві, потім був виданий за кордоном. Після цього Войновича виключили зі Спілки письменників СРСР, у 1980 році вислали з СРСР, а у 1981 році позбавили радянського громадянства. Войнович проживав у ФРН та США до 1990 року, коли йому та ряду інших діячів мистецтва був повернутий радянський паспорт.
Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в GoogleВойнович також різко критикував нинішнього президента РФ Володимира Путіна та його агресивну політику щодо України. Він підтримував українських політв'язнів у Росії. У жовтні 2015 го року, з нагоди дня народження російського президента, сказав, що у Путіна «поїхав дах» і що він повинен понести відповідальність за свої злочини.