Помер український поет Богдан Рубчак

Він був одним із представників Нью-Йоркської групи

КультураК.С., 24 вересня 20186250
Помер український поет Богдан Рубчак
фото LitAkcent
Богдан Рубчак походить з Калуша

У віці 83-х років у США помер український поет, професор Іллінойського університету Богдан Рубчак. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив письменник Михайло Сидоржевський.

Богдан Рубчак - один із засновників Нью-Йоркської групи.

Богдан Рубчак народився 6 березня 1935 року в Калуші. У 1943 році з батьками опинився у Німеччині, де залишився в таборі переміщених осіб в Діллінгені до 1948 року. З 1948 року жив у США.

Рубчак дебютував з поетичною добіркою у «Літературній газеті» 1954 року, а вже за два роки побачила світ перша збірка «Камінний сад». Згодом були збірки «Промениста зрада», «Дівчині без країни», «Особиста Кліо», «Марену топити».

Разом з Богданом Бойчуком упорядкував антологію сучасної української поезії на заході, яка вийшла у 1969 році в двох томах під назвою «Координати». У 1991 році вперше в Україні вийшла друком книга вибраного Богдана Рубчака «Крило Ікарове».

Автор збірок поезій, співредактор і співупорядник книжок, авторитетний літературознавець, представник модернізму в українській поезії 1960-х років. З 1968 року викладав у Рутґерському, а з 1973 - в Іллінойському університетах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук