Помер відомий оперний співак Дмитро Гнатюк

КультураАндрій Стець, 29 квітня 201611820
Дмитро Гнатюк помер на 92 році життя

Сьогодні, 29 квітня, пішов з життя видатний український оперний співак, режисер, педагог, Герой України Дмитро Гнатюк. Про це повідомив ректор Національної музичної академії Володимир Рожок, пише газета «День».

«У минулому році в Академії відзначили 90-річчя знаменитого баритона. Хоча 2016-й був непростим для Дмитра Михайловича, але він мужньо боровся з хворобою. Смерть митця - важка втрата для всього мистецтва нашої країни, а його ім'я ще за життя вписано в золоту скарбницю національної культури», - зазначив він.

Дмитро Гнатюк був першим виконавцем хітів 1960-х років ( легендарних пісень «Два кольори» та «Мій Київ»). На оперній сцені  він створив такі самобутні образи, як Остап, Микола («Тарас Бульба», «Наталка-Полтавка» Лисенка), Петруччіо («Приборкування норовливої» Шебаліна), Мазепа, Онєгін («Мазепа», «Євгеній Онєгін» Чайковського), Демон («Демон» Рубінштейна), Фігаро («Севільський цирульник» Россіні), Ріголетто («Ріголетто» Верді) та ін.

Виступав як концертний співак, гастролював за кордоном. Записав понад 15 платівок, 6 компакт-дисків. Всього у концертному репертуарі Гнатюка було понад 85 творів національної та світової класики.

Як режисер-постановник поставив понад 20-ти вистав. Впродовж багатьох років працював головним режисером Національної опери, викладав у НМАУ.

Прощання з Дмитром Гнатюком відбудеться 4 травня з 11 до 13.00 в Національній опері України. Поховають співака на Байковому кладовищі у Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук