Попри бездіяльність органів культурної спадщини ми збудуємо школу імені Ярославенка, – Мельник
За словами забудовника Ростислава Мельника, на першому поверсі нового будинку буде музична школа імені композитора Ярослава Ярославенка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Він також наголосив, що спекуляції довкола незаконного володіння будівлею штучно створені, адже під час придбання маєтку жодних заборон, чи обмежень з органів культурної спадщини не було.
«Так, з 1986 року цей будинок внесений в реєстр пам’яток. З огляду на це, органи збереження культурної спадщини повинні були б займатися його збереженням та охороною. Без дозволів останніх неможливо проводити будь-які заходи та дії в будинку. Замість цього, за цей час з особняка без згоди відповідного органу було зроблено три житлові квартири, повністю зроблена перебудова будинку, знята табличка «культурно-історична пам’ятка» самими нащадками Ярославенка. Після чого вони через посередників продали будинок, не повідомивши про те, що це є пам’яткою історичної спадщини! Хоча такий продаж може бути лише за згодою органів збереження культурної спадщини і покупця про це мали повідомити. Це зроблено не було», – розказав Мельник.
У 2007 році Ростислав Мельник придбав у приватну власність будинок на вул. Ярославенка, 30 у Львові і оформив право власності на земельну ділянку за цією адресою. Він каже, що й у відкритому доступі – електронних реєстрах – відомостей про те, що будівля є пам’яткою також не було.
«Я без жодних зауважень отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво 12-поверхового житлового будинку. Оскільки будинок був занедбаний, у тлінному, аварійному стані, доведений до непридатного для проживання чи іншого використання стану, він був демонтований вересні 2008 року. Лише після його демонтажу мене повідомили, що це була пам’ятка культури», – наголосив президент РІЕЛ.
Ростислав Мельник каже, що після цього ситуацію «підхопили» громадські активісти, звинувачуючи його у руйнуванні історико-культурної пам’ятки.
«Та відповідальність за цю ситуацію мають нести працівники органів збереження культурної спадщини, нотаріуси, які заключили договір купівлі-продажу, органи, які оформили у приватну власність три житлові квартири нащадків Ярославенка, недобросовісні продавці, БТІ, яке виконує технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна. Я вже давно довів в судах, що Центральний орган охорони культурної спадщини погодив можливість будівництва нового об’єкту на вул. Ярославенка, 30 у м. Львові, і встановили об’єктивну, не залежну від мене, неможливість відновлення будинку. Більше того, з містом ми уклали мирову угоду, яка передбачає будівництво 4-поверхового будинку, на першому поверсі якої буде музична школа імені Ярославенка», – запевнив Мельник.
Він каже, що його вину у ситуації навколо будинку перевіряли правоохоронні органи, органи державної виконавчої служби, а до червня 2019 року тривали судові процеси. Станом на сьогодні визнано законність усіх містобудівних умов та всіх дозволів на будівництво на цій ділянці, а компанія буде дотримуватись мирової угоди.
«Попри бездіяльність органів культурної спадщини ми збудуємо школу імені Ярославенка та збережемо пам’ять про нього!» – пише Ростисла Мельник.
Нагадаємо, що львівський бізнесмен, власник будівельної корпорації РІЕЛ Ростислав Мельник балотується у Верховну Раду по 116 виборчому округу Львова від політичної партії «Слуга Народу».