Попри бездіяльність органів культурної спадщини ми збудуємо школу імені Ярославенка, – Мельник

Попри бездіяльність органів культурної спадщини ми збудуємо школу імені Ярославенка, – Мельник
фото facebook.com
Проект школи імені Ярославенка

За словами забудовника Ростислава Мельника, на першому поверсі нового будинку буде музична школа імені композитора Ярослава Ярославенка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він також наголосив, що спекуляції довкола незаконного володіння будівлею штучно створені, адже під час придбання маєтку жодних заборон, чи обмежень з органів культурної спадщини не було.

«Так, з 1986 року цей будинок внесений в реєстр пам’яток. З огляду на це, органи збереження культурної спадщини повинні були б займатися його збереженням та охороною. Без дозволів останніх неможливо проводити будь-які заходи та дії в будинку. Замість цього, за цей час з особняка без згоди відповідного органу було зроблено три житлові квартири, повністю зроблена перебудова будинку, знята табличка «культурно-історична пам’ятка» самими нащадками Ярославенка. Після чого вони через посередників продали будинок, не повідомивши про те, що це є пам’яткою історичної спадщини! Хоча такий продаж може бути лише за згодою органів збереження культурної спадщини і покупця про це мали повідомити. Це зроблено не було», розказав Мельник.

У 2007 році Ростислав Мельник придбав у приватну власність будинок на вул. Ярославенка, 30 у Львові і оформив право власності на земельну ділянку за цією адресою. Він каже, що й у відкритому доступі – електронних реєстрах – відомостей про те, що будівля є пам’яткою також не було.

«Я без жодних зауважень отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво 12-поверхового житлового будинку. Оскільки будинок був занедбаний, у тлінному, аварійному стані, доведений до непридатного для проживання чи іншого використання стану, він був демонтований вересні 2008 року. Лише після його демонтажу мене повідомили, що це була пам’ятка культури», наголосив президент РІЕЛ.

Ростислав Мельник каже, що після цього ситуацію «підхопили» громадські активісти, звинувачуючи його у руйнуванні історико-культурної пам’ятки.

«Та відповідальність за цю ситуацію мають нести працівники органів збереження культурної спадщини, нотаріуси, які заключили договір купівлі-продажу, органи, які оформили у приватну власність три житлові квартири нащадків Ярославенка, недобросовісні продавці, БТІ, яке виконує технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна. Я вже давно довів в судах, що Центральний орган охорони культурної спадщини погодив можливість будівництва нового об’єкту на вул. Ярославенка, 30 у м. Львові, і встановили об’єктивну, не залежну від мене, неможливість відновлення будинку. Більше того, з містом ми уклали мирову угоду, яка передбачає будівництво 4-поверхового будинку, на першому поверсі якої буде музична школа імені Ярославенка», запевнив Мельник.

Він каже, що його вину у ситуації навколо будинку перевіряли правоохоронні органи, органи державної виконавчої служби, а до червня 2019 року тривали судові процеси. Станом на сьогодні визнано законність усіх містобудівних умов та всіх дозволів на будівництво на цій ділянці, а компанія буде дотримуватись мирової угоди.

«Попри бездіяльність органів культурної спадщини ми збудуємо школу імені Ярославенка та збережемо пам’ять про нього!» – пише Ростисла Мельник.

Нагадаємо, що львівський бізнесмен, власник будівельної корпорації РІЕЛ Ростислав Мельник балотується у Верховну Раду по 116 виборчому округу Львова від політичної партії «Слуга Народу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук