Порошенко звернувся до українців у зв’язку з націоналізацією «ПриватБанку»

Президент запевнив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «ПриватБанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 19 грудня 201612330
Порошенко звернувся до українців у зв’язку з націоналізацією «ПриватБанку»
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко оприлюднив звернення до українців у зв’язку з переходом комерційного «ПриватБанку» у власність держави.

На думку Порошенка, націоналізація банку не є чиєюсь приватною справою, оскільки зачіпає інтереси двадцяти мільйонів дорослого населення України – фізичних осіб, які є його клієнтами, а також 50% юридичних осіб, які в цьому банку обслуговувалися.

«Опосередковано від стану справ в цьому банку залежить вся фінансово-економічна ситуація в країні – настільки він великий, чи, як кажуть фахівці, системний. Через це його не можна помістити в прокрустове ложе стандартних технологій оздоровлення банків. Саме тому ми вдаємося до безпрецедентного рішення – його переходу в стовідсоткову державну власність», – заявив Порошенко.

Президент запевнив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «ПриватБанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей.

«В основі нашого рішення – порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі», – наголосив Порошенко.

Президент повідомив, що заходів, яких протягом останніх двох років вживали приватні власники та топ-менеджери, виявилося недостатньо. Проблеми «ПриватБанку» накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов'язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала, припустив Порошенко.

«Виникла пряма загроза як самому банку, так і всій банківській системі України. Це очевидно нам самим. І з цього приводу протягом останніх шести місяців серйозну стурбованість постійно висловлювали наші ключові фінансові партнери – Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та інші. Відтак очевидно, що єдиним способом зберегти банк і таким чином забезпечити збереження коштів його клієнтів є його перехід у власність держави. Альтернатива виглядала б безвідповідальною, бо вона означала заплющити очі, сховати голову у пісок і чекати, поки банк впаде. Саме тому протягом останніх годин Рада національної безпеки і оборони, Національний банк, Кабінет міністрів та Міністерство фінансів ухвалили всі юридично-формальні рішення для переходу «ПриватБанку» у повну державну власність. І саме ці рішення і врятували і банк, і банківську систему», – наголосив Петро Порошенко.

Порошенко також поінформував, що для управління банком вже найнято нову високопрофесійну групу фахівців, до формування якої долучився в тому числі і Європейський банк реконструкції та розвитку. Цій команді, Національному банку, Міністерству фінансів поставлено завдання забезпечити плавний перехід, стабільну роботу та обслуговування клієнтів у звичному режимі.

«Насамперед новий менеджмент має подбати про безперебійне обслуговування соціально чутливих клієнтів. Маю на увазі тих, хто живе від зарплати до зарплати, хто отримує через банк пенсії, стипендії, хто переказує гроші на лікування, тощо. Але в цілому ніхто не повинен постраждати від зміни власника», – наголосив президент України.

Нагадаємо, в ніч на 19 грудня держава націоналізувала «ПриватБанк» – сто відсотків банку перейшло у власність держави. Власником його стало Міністерство фінансів. Очолить фінустанову екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

Міністерство фінансів пообіцяло випустити додаткові облігації, перший транш яких складе 43 млрд грн для порятунку «ПриватБанку», а після стабілізації банку держава його продасть.

При цьому в Нацбанку визнали, що не знають, де розташовані активи «ПриватБанку» та його сервери.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук