Міністерство фінансів випустить облігації на ₴43 млрд для докапіталізації «ПриватБанку»

Нестача капіталу «ПриватБанку» зросла до 148 млрд грн.

ЕкономікаАндрій Стець, 19 грудня 20164080
Міністерство фінансів випустить облігації на ₴43 млрд для докапіталізації «ПриватБанку»

Міністерство фінансів випустить облігації внутрішньої державної позики на суму 43 млрд грн для докапіталізації «ПриватБанку», який перейшов у державну власність. Про це повідомив на брифінгу в понеділок, 19 грудня, міністр фінансів Олександр Данилюк, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«На першому етапі Міністерство фінансів випустить облігації на 43 млрд грн», – розповів він.

За словами Данилюка, в державному бюджеті передбачено можливість виділити необхідну кількість коштів для докапіталізації банку. При цьому бюджет залишиться збалансованим. Бюджетні параметри залишаться в рамках, передбачених програмою МВФ.

Данилюк наголосив, що власники банку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов зобов'язалися всіляко сприяти мирній передачі банку в управління держави.

«Власники самі звернулися до уряду з проханням увійти в капітал банку, а також узяли на себе зобов'язання зі сприяння спокійній передачі банку в державну власність, а також реструктуризації портфеля, який компенсує витрати держави», – сказав він.

В свою чергу, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що нестача капіталу «ПриватБанку» зросла до 148 млрд грн.

«Понад два роки тому Національний банк почав щонайретельнішу за всю історію українського банківського сектору діагностику якості активів і необхідності в докапіталізації банків. На сьогодні завершилося вже 60 стрес-тестів найбільших фінансових установ, які становлять 98% нашої банківської системи. Інспекційні перевірки НБУ виявили нестачу капіталу «ПриватБанку». На 1 квітня 2015 року вона становила 113 млрд гривень», - повідомила Гонтарева.

Як інформував ZAXID.NET, уряд України 18 грудня ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку». Найбільший банк країни перейде у стовідсоткову державну власність. Найбільшими акціонерами «ПриватБанку» були дніпропетровські бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Після націоналізації «ПриватБанку» очолить екс-міністр фінансів Олександр Шлапак.

Сьогодні «ПриватБанку» на день призупинив корпоративні платежі, що є технічною необхідністю, яка обумовлена процедурою зміни контролю та законодавством.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук