Порт «Южний» стане найбільш глибоководним на Чорному морі

У вівторок, 10 червня, в порту «Южний» буде встановлена прохідна осадка 18 метрів. У такий спосіб, згідно з програмою розвитку порту, буде реалізовано план поглиблення дна в акваторії порту «Южний». З липня він стане найбільш глибоководним портом Чорного моря і зможе приймати судна типу Capesize з осадкою 18,5 м.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінінфраструктури.

Реалізація проекту поглиблення акваторії та підхідного каналу порту «Южний» до 21 метру стартувала на початку 2013 року та має бути завершена наприкінці 2014 року. У результаті до акваторії порту зможуть заходити судна ємністю понад 200 тис. тонн.

Відповідно до плану розвитку порту, акваторія стане глибоководною біля всіх нових і діючих терміналів. Фінансування проекту здійснюється за рахунок портових зборів.

«Є практичний світовий досвід, коли держава в особі портової адміністрації за рахунок портових зборів розвиває та облаштовує акваторію, створює там необхідну інфраструктуру, а приватні інвестори, у свою чергу, вкладають значні кошти в сучасні перевалочні комплекси. За такою схемою працюють та розвиваються як порти Європи, так і наші найближчі конкуренти по транзитних вантажах у країнах Балтії», - заявили у міністерстві.

Збільшення прохідної осадки суден істотно підвищить кількість заходів кораблів і надасть імпульс для розвитку інвестиційних проектів. За оцінкою експертів, «Южний» — це найперспективніший порт України. Заявляють про будівництво більше десяти терміналів з перевалки різних видів вантажів: зерно, вугілля, руда, наливні вантажі і термінал LNG.

Наразі технічно заявлені глибини вже досягнуті й ведеться робота, щодо організацією безпеки судноплавства з лоцманської частини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук