«Поводир» дійшов до кінотеатрів
Культура

«Поводир» дійшов до кінотеатрів

Прем’єра фільму Олеся Саніна відбудеться на Одеському кінофестивалі

Катерина Сліпченко, 16 червня 2014 3624 1
фото povodyr.com

Нарешті українці зможуть побачити новий довгоочікуваний фільм Олеся Саніна «Поводир, або Квіти мають очі». Щоправда, наразі не всі.

Світова прем’єра стрічки відбудеться під час Одеського міжнародного кінофестивалю (11-19 липня).

Потім фільм вирушить великим фестивальним турне (зокрема його покажуть на кінофестивалі у Варшаві) і тоді можна сподіватися його виходу на українські екрани. Можливо, це станеться 15 серпня.

Стрічка була готова ще у вересні 2013 року. Спочатку саме тоді вона і мала вийти у прокат, проте дату виходу відклали на весну 2014-го. Тепер дату довелося ще раз пересунути.

В основі сюжету фільму – мандри Радянською Україною американського хлопчика та укрїнського сліпого музиканта.

Події фільму відбуваються на початку 1930-х років в УРСР у драматічні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та репресій.

Американский підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічний сином Пітером приїздить до Харкова. У США – депресія, злидні.

Майкла з сином зустрічає спеціаліст по роботі з іноземцями, який пропонує Майклові залишитися, мати добру роботу, але за це він має називати себе американським комуністом, який приїхав будувати тракторний завод. Так Майкл із сином стає частиною радянської пропаганди.

Кoли Майкл намагається передати важливі документи про заплановані в Україні репресії британському журналісту у Москві, його вбивають. А Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів – завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. Пітер стає його поводирем.

Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом із іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій…

Робота над картиною тривала дуже давно. Ще у 2004 году Олесь Санін розпочав писати сценарій. Головна роль мала дістатися американському акторові, володар «Оскара» Джеку Пеленсу (справжнє ім’я – Володимир Палагнюк). Пoки шукалися кошти на фільм у 2006 році Пеленса не стало.

Виконавцем головної ролі став Станіслав Боклан, який спеціально вчився грати на бандурі.

Музику для фільму написала Алла Загайкевич. Також у фільмі знялася та заспівала Джамала. Оператором став Сергій Михальчук, художником - Сергій Якутович, а сценарій спільно із Олесем Саніним написав Олександр Ірванець.

Ролі практично усіх сліпих в фільмі справді виконали незрячі аткори. А Станіславу Боклану одягали спеціальні лінзи, через які він майже нічого не бачив.

Тепер залишається побажати фільму щасливої фестивальної долі та швидкого виходу у прокат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук