Пов’язана з групою «Приват» фірма «почистила» дані в держреєстрі

ЕкономікаН.О., 4 березня 20169070
Пов’язана з групою «Приват» фірма «почистила» дані в держреєстрі
Дніпропетровська обласна рада

Дніпропетровське підприємство заднім числом змінило бенефіціара компанії. До таких дій фірма вдалась після публікації розслідування її діяльності на сайті «Наші гроші».

Лише 2 березня на сайті вийшло розслідування «Приватна» конвертація боргів Дніпропетровська» журналістки Ірини Салій, в якому йшлося про українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС».  Це підприємство є найбільшим підрядником з ремонту доріг у Дніпропетровську. Його співвласником з 24 грудня 2015 року стала словацька компанія «Ароґраф».

Згідно з даними Єдиного державного реєстру на момент публікації, бенефіціаром «Ароґрафу» значилась громадянка Австрії Рафаела Татарскі. Проте, «Наші гроші» з’ясували, що ці данні застарілі, оскільки у словацькому реєстрі компаній, єдиною власницею «Арографу» зазначена Ірина Гуназа з села Суданівка Дніпропетровської області. Щодо Рафаели Татарскі, то вона була власницею «Ароґрафу» у 2007-2011 роках.

Після виходу публікації дані про бенефіціара компанії «Ароґраф» в українському реєстрі змінилися, і ним була зазначена громадянка України Ірина Гуназа. Щоправда, місцем її прописки було вказано м. Братислава у Словаччині. При цьому дані про бенефіціара змінилися і в архівних документах реєстру, тобто інформація про Рафаелу Татарскі  просто зникла.

На даний момент в розпорядженні журналістів є два офіційні витяги з ЄДР станом на 29 лютого 2016 року, що містить різні дані щодо кінцевих власників «Ароґрафу». В одному випадку це Рафаела Татарскі, а в іншому Ірина Гуназа. Автентичність цих електронних документів підтверджена унікальним номером, завдяки якому  можливе повторне завантаження копії цього документу з реєстру Мін’юсту.

«Витяг 1» та «Витяг 2» обидва станом на 29.02.2016. Щоб збльшити натисність на документ   

У Дніпропетровську Ірина Гуназа відома як контактна особа міської організації партії «Україна майбутнього» Святослава Олійника, екс-заступника губернатора Ігоря Коломойського.

Після Євромайдану він активно піарився на темі «відкатів» на тендерах Департаменту комунального господарства і капбудівництва Дніпропетровської міськради. Олійник обіцяв «відмити» підрядників Департаменту і «запустити їх на реальні, чесні тендери». Одним з таких підрядників була фірма «УПС», яка з 2008 року виграла держзакупівлі на 2,25 млрд грн, більшість з яких у Дніпропетровській області. При цьому, на той час єдиним засновником фірми був такий собі Тарас Палій. Пізніше він  проходив як підозрюваний по двох кримінальних справах, що стосувалися розтрати бюджетних коштів на ремонту доріг. Тарасу Палію загрожувало тюремне ув’язнення. Але згодом обвинувачення було пом’якшено і обидві справи закрито, а Тарас Палій кримінальної відповідальності не поніс.

Після закриття цих кримінальних справ Палій уступив половину фірми соратниці Святослава Олійника – Ірині Гуназі. А після зміни власників фірма подала позов проти Департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міськради щодо повернення боргу за ремонт доріг часів Януковича у розмірі 204,64 млн грн. Суд присудив перемогу фірмі і тепер вона має отримати гроші від мерії Дніпропетровська, яку з минулої осені очолює Борис Філатов.

Філатов і Олійник були заступниками губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського у 2014 році, коли проти Палія була порушена перша карна справа, а Олійник робив викриття щодо відкатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук