Депутат ЛМР побували у Польщі, де відвідали сміттєпереробний комплекс у Ґданську. Мерія влаштувала на доручення міського голови Андрія Садового ознайомчий візит на завод механіко-біологічної переробки, аби депутати ознайомилися з роботою комплексу та його впливом на довкілля. Адже саме таку технологію використають при спорудженні заводу у Львові. Участь в ознайомчому візиті взяли 7 депутатів – представники всіх фракцій. Про це інформує прес-служба ЛМР.
У Ґданську львівські депутати ознайомлюються із тим, як у місті організована система поводження з відходами та як працює місцевий сміттєпереробний завод.
«Для ознайомчого візиту ми обрали місто Ґданськ як таке, у якому працює сміттєпереробний завод, аналогічний до того, який ми плануємо збудувати у Львові. Тож це прекрасна нагода на власні очі побачити, як працюють такі підприємства і поставити питання фахівцям, які займаються його експлуатацією. Об’єкти, які ми разом відвідуємо, за принципом роботи та технологіями є такими самими, які будуть у майбутньому комплексі на вулиці Пластовій, 13», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Зокрема, у Ґданську депутати Львова ознайомилися із роботою сортувальної установки для окремо зібраних і змішаних відходів, системою компостування біологічних відходів та побачили як працює система збирання та дроблення великогабаритних відходів.
До слова, сміттєпереробний завод у Гданську обслуговує територію, де мешкає близько 500 тис. осіб. Комплекс розпочав свою діяльність на початку 90-их. У 2008 році приєднався до проекту Європейського Союзу, його модернізували і у 2011 році він запрацював із оновленими потужностями. Відстань до найближчого житлового будинку – 200 метрів. Комплекс також розташваний в адміністративних межах міста.
Нагадаємо, за два роки у Львові планують збудувати перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів. Також мають рекультивувати старий полігон та впровадити нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цьогоріч відкриється станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.