Прем’єр Словаччини до Яценюка: Підписанти «Північного потоку 2» роблять з нас ідіотів

ЕкономікаОксана Руда, 10 вересня 201514920

Російська газова компанія «Газпром» підписала із представниками європейських держав угоди про будівництво нової лінії газопроводу Nord stream.

«Я хотів би скористатися якимись нормальними висловами, але хочу висловитися експресивно: вони просто роблять із нас ідіотів», – заявив прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо на спільній прес-конференції з головою українського уряду Арсенієм Яценюком у Братиславі 9 вересня, по завершенні їх переговорів.

Роберт Фіцо наголосив, що це відбувається в той час, коли «в межах Європейської ради роками йшлося про необхідність допомогти Україні, щоб вона залишилася країною-транзитером, щоб допомогти їй у важкі зимові місяці».

«Йдеться про питання, що стосується транзиту газу у великих обсягах через територію України та Словаччини. І у тому разі, коли цей транзит зупинився б, то Україна не долічиться мільярдів, а Словаччина – сотень мільйонів євро», – наголосив він.

«Я хочу відхилити аргумент щодо того, що ця угода між «Газпромом» і газовими компаніями Західної Європи є лише питанням бізнесу. Я відкидаю це, тому що ми дуже довго говоримо про геополітичні взаємовідносини і зв'язки. Я переконаний, що західноєвропейські газові фірми, які провадять свою роботу на території країн-членів ЄС, вони зрадили інші європейські держави, зокрема й Словаччину», – наголосив словацький прем’єр-міністр.

Роберт Фіцо заявив, що порушить це питання перед Європейською радою.

У свою чергу Арсеній Яценюк назвав Nord stream-2 «антиєвропейським і антиукраїнським проектом».

Будівництво Nord Stream-2, за його словами, означає для Європейського Союзу втрату можливості прямого постачання газу через територію України по найкоротшому шляху: «Обсяг таких втрат становить 140 мільярдів кубічних метрів газу, які можуть йти через українську газотранспортну систему».

«Будівництво Nord Stream-2 ставить під загрозу безпеку і безперервність постачання газу до країн Південно-Східної Європи. Це означає монополізацію шляхів постачання природного газу в Європейський Союз, а значить – підняття ціни для кінцевих споживачів в ЄС. Це означає зокрема і втрати для наших друзів і партнерів словаків близько 800 мільйонів доларів доходів», – сказав Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що для України будівництво «Північного потоку-2» означає виключення з транзитних поставок до ЄС: «Це втрата 2 мільярдів доларів доходів, які ми отримуємо за транзит і безпечне постачання газу до Європейського Союзу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук