Прем’єр запропонував не прив’язувати зарплати чиновників до підвищення «мінімалки»

Прем’єр запропонував не прив’язувати зарплати чиновників до підвищення «мінімалки»
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підняття мінімальної зарплати не призведе до росту великих зарплат державних чиновників

Кабінет міністрів хоче відмовитися від практики збільшення зарплат чиновникам державного апарату разом з підняттям мінімальної зарплати удвічі з 1 січня 2017 – до 3200 грн. Про це заявив прем’єр Володимир Гройсман у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook.

«Звертаюсь до тих, хто каже, що нам варто затягнути пояси і не приймати різких рішень. Самі затягуйте пояси і спробуйте прожити на 1600 грн», – зазначив він.

За його словами, підняття мінімальної зарплати має відбутися за рахунок детінізації заробітної плати у бізнес-секторі.

«Підкреслюю, що жодних друкарських верстатів запущено не буде – ми збалансуємо бюджет і виведемо зарплату «з тіні». Ми давно працювали над цим питанням. Це ненормально, коли підприємець-власник має прибутки і при цьому не доплачує податки, а люди, що працюють на нього, живуть взагалі за межею бідності. Так не має бути! У цьому питанні потрібно поставити крапку», – сказав Володимир Гройсман.

Крім цього, за його словами, підвищення «мінімалки» має сприяти підвищенню реальних зарплат працюючих, а не чиновників.

 «У державі завжди діяла система: до мінімальної заробітної плати прив’язати всіх – чиновників, вищий ранг, всі показники. На прикладі зарплати це означало: якщо для людини підняти мінімальну зарплату на декілька сот гривень, то для судді, міністра, чиновника підняття такої зарплати становило тисячі гривень. Ми хочемо відв'язати мінімальну зарплату від таких нарахувань. Це буде означати, що мінімальна заробітна плата буде спрямована на підтримку працюючої людини в нашій країні, а не підтримувати зростання колосальних зарплат для інших структур влади», – заявив Гройсман.

«Що стосується державного сектору: у державному секторі ніхто не буде отримувати менше, ніж 3200 грн. В бюджеті ці гроші є», – уточнив прем’єр.

Нагадаємо, уряд ініціював, а керівники фракцій Верховної Ради та президент підтримали, підвищення мінімальної зарплати з нового року у два рази – до 3200 грн.

Зазначимо, з 1 грудня 2016 року мінімальна зарплата в Україні становитиме 1600 грн. У проекті бюджету на 2017 рік було передбачено таке підняття мінімальної заробітної плати: з 1 січня - на рівні 1600 грн, з 1 травня - 1684 грн, з 1 грудня – 1762 грн.

Зараз мінімальна заробітна плата становить 1450 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук