Прем’єр-міністр Росії Медвєдєв погрожує неіснуючими можливостями тиску на Україну

ЕкономікаІрина Данилів, 8 вересня 20144760

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв заявив, що Росія може обмежити постачання електроенергії в Україну через відключення Києвом електропостачання в Криму. Про це він сказав в інтерв’ю російській газеті «Ведомости».

«Окремі райони України  також є енергодефіцитні і отримують електроенергію з Росії. І той, хто приймає не надто розумні рішення про обмеження постачання енергії в Крим, повинен розуміти, що можливі симетричні міри», - сказав Медвєдєв.

Глава російського уряду також уряду додав, що залежність Криму від поставок електроенергії з України стає для київської влади інструментом політичного тиску на Росію. При цьому прем’єр упустив те, що між Україною і Росією відсутні комерційні договори на поставку електроенергії, повідомляє УНІАН. У різні роки Україна імпортувала електроенергію з РФ при аваріях на ЛЕП або ТЕС, але це - виняткова ситуація.

Об'єднана енергетична система (ОЕС) України працює синхронно (паралельно) з енергетичними системами Білорусі, Російської Федерації, Молдови, і через «Бурштинський енергоострів» з об'єднаними енергетичними системами країн Західної, Центральної та Східної Європи - колишнього UCTE (Union for the Coordination of Transmission of Electricity) - Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії.

Це дозволяє експортувати електроенергію як у східному, так і західному напрямках. Україна виробляє профіцитний обсяг електроенергії, через що періодично накладаються диспетчерські обмеження для атомних електростанцій. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук