Президент підписав «антирейдерський закон»

Закон передбачає комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності», що вдосконалює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та захист прав власності. Про це у в п'ятницю повідомила прес-служба президента України.

Як зазначається, закон передбачає комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно. «Зокрема, передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, введення обов'язкової реєстрації заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав, поновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника», - йдеться в повідомленні.

Крім того, передбачено обов'язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, в установчому документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, в заяві про вихід з товариства.

Як повідомлялося, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада посилила правила ведення Держреєстру прав на нерухоме майно та їх обтяження та Держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, а також відповідальність за спроби незаконної реєстрації. Закон, зокрема, передбачає обов'язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника) або уповноваженої ними особи на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, в заяві про вихід з товариства, що подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу.

Крім того до Кримінального кодексу України внесено норму про кримінальну відповідальність за підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації.

Закон також пропонує надати право Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно. Крім того, передбачається обов'язкове використання державними реєстраторами відомостей Державного земельного кадастру і реєстру документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт.

Загалом документ вносить поправки до закону «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяження», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про нотаріат», Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, «Про електронний цифровий підпис» тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук