Президент підписав закон про реформування української ГТС
Економіка

Президент підписав закон про реформування української ГТС

Роман Ганкевич, 8 вересня 2014 472 0

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України».

Про це в понеділок, 8 вересня, повідомляється на сайті Верховної Ради.

«Документ повернутий з підписом президента 8 вересня», - йдеться у парламентському повідомленні.

Відповідно до закону, газотранспортна система (ГТС) і підземні сховища газу (ПСГ) залишаються в державній власності, однак відтепер їх можна передавати в управління спеціально створеним компаніям. У цих керуючих компаніях Україна володітиме контрольним пакетом акцій, а інші акції можуть придбати європейські та американські компанії.

Уряд планує створити дві компанії, які обслуговуватимуть ПСГ і ГТС за участі американських і європейських партнерів. Документом знімаються обмеження на «передачу в оренду чи концесію магістральних газопроводів і ПСГ підприємству/підприємствам на платній основі без права відчуження для здійснення функцій оператора ГТС і/або ПСГ».

У повідомленні також зазначається, що «передача майна в оренду може здійснюватися виключно з метою та на виконання зобов'язань, взятих Україною відповідно до закону «Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства» на підставі договору і на умовах, затверджених Кабміном, з урахуванням принципів дотримання економічної безпеки держави».

При цьому функції оператора єдиної ГТС України можуть бути закріплені за підприємством, засновником і власником якого може виступити виключно держава, державне підприємство (володіння не менше 51% корпоративних прав) або юридична особа (юридичні особи), яке належить і контролюється резидентами країн Європейського Союзу, США чи Європейського Енергетичного співтовариства, а також є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідно до вимог статті 10 директиви 2009/73/ЄС Європейського парламенту та Європейської Ради щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу.

Такі ж умови повинні бути застосовані відносного оператора ПСГ.

Нагадаємо, 14 серпня, Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 4116а «Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України». Наступного дня, 15 серпня, посли країн ЄС та G7 були проінформовані про зміст ухваленого Верховною Радою закону.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук